01 April 2022 - Friday

Temiz Enerji Günleri

İstanbul, Sarıyer
Temiz Enerji Günleri

Event Details

1992 yılında kurulmuş olan İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü, "Sadece derslere girerek mühendis olunmaz" mottosuyla 1992 yılından beri teknik geziler, eğitimler, proje çalışmaları, çeşitli sosyal aktiviteler, sosyal sorumluluk projeleri; ayrıca "Elektrikli Araçlar Zirvesi" ve "Temiz Enerji Günleri" başta olmak üzere öğrenci, akademisyen ve sektörü tek çatı altında toplamayı hedefleyen zirveler düzenleyerek yoluna devam eden, İTÜ'nün en köklü kulüplerinden birisidir. En büyük ve en köklü etkinliğimiz olan 11. Temiz Enerji Günleri'ni, 1 Nisan 2022'de İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenleyecek olmaktan gurur duyuyoruz. 

Enerjiye olan talebin günden güne artışı, enerji üretiminde de farklı kaynakların kullanımını zorunlu kılmıştır. Karbon kaynaklı üretim yerine yenilenebilir, sürdürülebilir ve temiz olarak bilinen rüzgâr, güneş, dalga ve jeotermal gibi enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimi de önem kazanmıştır. Bu konuda halkın bilinçlenmesi ve fikir sahibi olması gerektiğini düşünen İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü öğrencileri ilk olarak 2011 yılında Temiz Enerji Günleri etkinliğini düzenlemişlerdir. O tarihten beri her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğe olan ilgi ve katılımcı sayısı her geçen yıl artmaktadır.

Temiz Enerji Günleri etkinliği akademisyenleri, sektörün önde gelen isimlerini, yatırımcı ve sanayicileri ve aynı zamanda öğrencileri aynı platformda bir araya getirmektedir. Yatırımcıların sektördeki gelişmelerden ve beklentilerden haberdar olma şansı bulduğu etkinlikte öğrenciler de okulda aldıkları teorik bilgilere sektörden temsilcileri dinleyerek güncel bilgiler de eklemektedir.

 

Temiz Enerji Günleri etkinliğinde enerji politikaları hakkında geçmişten günümüze genel bir değerlendirme yapılmaktadır. Bu politikalar doğrultusunda yatırım yapılan alanlara değinilmektedir. Rüzgâr enerjisinin, güneş enerjisinin ülkemiz ve dünya açısından potansiyeli değerlendirilmekte, bu konulardaki yatırımlardan bahsedilmektedir.

01 April 2022 Friday 09:30

01 April 2022 Friday 17:00


Süleyman Demirel Kültür Merkezi, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, Sarıyer, İstanbul


View Map

Event Promoter