27 January 2022 - Thursday

VOXEL COLLECTIVE LAUNCH NIGHT

İstanbul
VOXEL COLLECTIVE LAUNCH NIGHT

Event Details

Voxel Collective, mimar, mühendis, aydınlatma tasarımcısı, avukat ve pek çok farklı alanda tecrübeli kişilerin oluşturduğu müzik ve sanat platformudur. Bu oluşumun bir dışa vurumu olarak gerçekleşecek ilk etkinliği "Launch Night" da elektronik müziğin bir kalesi olarak bildiğimiz @rx.istanbul da 27.01.2022'de buluşacağız. Müzik performansları ile ülkemiz tekno sahnesinin en tanıdık simalarından @alicanbaykara 'yı; Peyote Eskişehir müzik direktörü @sirmeloo 'yu ve genç dj'lerimizden @berkayunveer İle @kuzey.bpm i açılış gecemizde misafir edeceğiz. Kimliğinin bir önemi olmadan; ruhunu müzik ile besleyen herkesi @voxelcollective in bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Voxel Collective is a music and art platform created by architects, engineers, lighting designers, lawyers and experienced people in many different fields. We will meet on 27.01.2022 in @rx.istanbul, which we know as a stronghold of electronic music, at the first event "Launch Night", which will take place as an expression of this formation. @alicanbaykara, one of the most familiar figures of our country's techno scene with his musical performances; We will host Peyote Eskişehir music director @sirmeloo and one of our young DJs @berkayunveer and @kuzey.bpm at our opening night. Regardless of his identity; We invite everyone who feeds their souls with music to be a part of @voxelcollective.

27 January 2022 Thursday 21:00

28 January 2022 Friday 02:00


Rx Istanbul, Cihangir, Sıraselviler Caddesi, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
VOXEL COLLECTVE Questions For Organizer?

Voxel Collective, mimar, mühendis, aydınlatma tasarımcısı, avukat ve pek çok farklı alanda tecrübeli kişilerin oluşturduğu müzik ve sanat platformudur. ENG:Voxel Collective is a music and art platform created by architects, engineers, lighting designers, lawyers and experienced people in many different fields. @voxelcollective.

Comments