07 February 2022 - Monday

Marmara Metaverse Summit 2022

İstanbul
Marmara Metaverse Summit 2022

Event Details

Metaverse Çağı Başladı! Sanat ve tasarım yapmanın, iş fikri geliştirmenin, yeni çağ girişimcisi olmanın, üretmenin, satmanın, kazanmanın, yaşamanın, oyun oynamanın geleceğini yeniden keşfetmeye hazır olun. Etkileri ve fırsatları çok büyük bu sınırsız, açık, birlikte çalışabilir, sanal etkileşimli yeni dünyayı, yenilikçi teknoloji geliştiricilerinin, küresel markaların ve yeni çağın yaratıcılarının sanal alanda deneyimlerini ve sanal ticaret yaratma çabalarını paylaşılacağı Türkiye’nin ilk akademik tabanlı MARMARA METAVERSE SUMMİT 2022’ de geçmişi gelecekte bugün yakalamaya hazır olun.

13:45-14:00 Blockchain (Blokzincir) / Sadullah Uzun

14:00-14:15 Daktilo ve Metaverse / Prof. Dr. Olcay Bige Aşkun

14:30-14:45 Metaverse / Serdar Ekrem Şirin

14:45-15:00 Metaverse: Teknolojiler, Katmanlar  / Atıl Samancıoğlu

15:00-15:15 Yaratıcı Endüstriler İçin XR ve Metaverse / Selen Lun

15:15-15:30 NFT Girişimciliği / Berke Yağız

15:45-16:00 Metaverse Genel Bilgiler / Bager Akbay

16:00-16:05 BİGG Marmara & MXStartup / Buket Calp

16:05-16:20 Metaverse de Bizi Görecek Mi? / Devrim Danyal

16:20-16:35 Oyun Trendleri & Kapanış / Ercan Altuğ Yılmaz & Arş. Gör. Afra Çalık

Etkinlik Amacı : MARMARA METAVERSE SUMMİT 2022 etkinliği Metaverse çağ ile ilgili nitelikli bir içerik oluşturarak akademik tabanlı bir farkındalık oluşturmaktır.

Hedefi : Alanla ilgili ilgili tüm tarafları harekete geçirecek, iş birliği yapacak ve süreç geliştirecek düzeyde bir farkındalık oluşturmak.

Metaverse kavramını internetin olası alternatifi; avatarlar, sentetik yaşam formları tarafından doldurulan ve blok zincir teknolojisi ile desteklenen sürükleyici teknolojilerin kullanımıyla gerçek yaşamın üzerine katmanlanan sanal bir dünya (veya dünyalar) olarak kabul ederken, meta veri deposu teknolojilerinin yaratıcıların girişim/yatırım yapma dinamiklerini yeniden tasarlamayı ve faydası yüksek değere dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Metaverse yaygın tanımlarının aksine, sizinle aynı fiziksel alanda olmayan diğer insanlarla oluşturabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz bir dizi sanal alan” olmaktan çok daha fazlası! Dijital evrene ütopik ve bir o kadar realist yeni bir perspektif ile bakmak ve deneyimlemek için 7 Şubat 2022’de 13.30 ve 17.00 saatleri arasında İbrahim Üzümcü Kültür Merkezi’nde düzenlencek ‘MARMARA METAVERSE SUMMİT 2022’ de buluşalım.

07 February 2022 Monday 13:00

07 February 2022 Monday 17:00


Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Gamfed Türkiye
Gamfed Türkiye Questions For Organizer?

GamFed, International Gamification Federation (www.gamfed.com) – Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu – tüm dünyadan sertifikalı oyunlaştırma uzmanlarının deneyimlerini paylaştıkları ve Dünyadaki Oyunlaştırma farkındalığını artırmak amacıyla içerik ürettikleri kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Londra merkezli dernek Gamfed Dünyadan bir çok oyunlaştırma uzmanının katılımcıyla ‘oyunlaştırma’ farkındalığının artırılması için yerel temsilciler ile içerikler üretmekte ve etkinlikler düzenlemektedir. Gamfed Türkiye, Türkiye Temsilcisi Ercan Altuğ Yılmaz ve yüzlerce gönüllüsünden oluşmaktadır. GamFed Türkiye’nin tamamı gönüllülerden oluşur ve oyunlaştırma alanında birçok faaliyette bulunur. Bu faaliyetler Oyunlaştırma Konferansları, Hackathonlar, birçok STK ve Kurumda oyunlaştırma sunumları, eğitimler ve çeşitli içerik üretimleri yapar.

Comments