13 November 2021 - Saturday

Zeytin Hasadı

Bilecik, Gölpazarı
Zeytin Hasadı

Event Details

Zeytinliboğaz Permakültür Çiftliği'nde yılın bu dönemi en çok keyif aldığımız dönemdir, zehirsiz ürettiğimiz doğal zeytinlerimizin hasatını yağmurlardan hemen önce yaparız. Bu keyifli dönemimize sizleri de davet ediyoruz. Ben Selçuk Şahin, Sena Biliş ve Açelya Kurtay eşliğinde uygulamalı bir anlatımla zeytinlerimizi geleneksel yöntemler ile hasat edeceğiz. 

Etkinliğimiz 13 Kasım sabahı çiftliğimizde kahvaltıyla başlayıp zeytinleri toplamakla ve üç farklı geleneksel yöntem ile hazırlamakla devam edecek. Bu aşamaların hepsinde sizlere eşlik edeceğiz. Günü akşam yemeğinde mangal ve sonrasında küçük bir sürpriz ile sonlandıracağız.

10.30-12.00 Kahvaltı

12.00-15.30 Zeytin Hasadı, Zeytin Kırma ve Kurma Etkinliği

15.30-16.30 Akşam Yemeği ve Sürpriz

- Birlikte konservelediğimiz organik zeytinlerden 3 kilosu ücretsizdir, daha fazlasını isterseniz satın alabilirsiniz. Zeytinlerin kilosu 20tl'dir.
- Çocuklu aileler için de son derece eğlenceli bir etkinlik olduğunun altını çizelim, 0-6 yaş altı çocuklara ücretsizdir, 6-12 yaş arası çocuklara %50 indirimli.
- Konaklamak isterseniz çiftlikte, çadırda ya da 13 km ilerimizde öğretmenevi veya otelde kalabilirsiniz. (Konaklama ücretini öğrenmek için formdaki kutucuğu işaretlemeyi unutmayın)
- Yanınızda mataranız ile gelirseniz nefis dağ suyumuzun tadına doyamazsınız.
- Kahvaltı ve akşam yemeği yapımı ve onlardan çıkaracağımız bulaşıkları imece usulü yapılacak.
- Ulaşım için Gölpazarı Belediyesi'nin otobüslerinden yaralanabilir ya da araçlarında yer olan ve paylaşmak isteyen katılımcılarımız olursa onlarla gelebilirsiniz.
- Aracınızdaki yeri paylaşmak isterseniz nereden geçerek geleceğinizi bizimle paylaşabilirsiniz, aracı olmaktan mutluluk duyarız.

Performers

Selçuk Şahin Sena Biliş Açelya Kurtay

13 November 2021 Saturday 10:30

13 November 2021 Saturday 16:30


Zeytinlibogaz Permaculture Farm, Gölpazarı Yolu 13.km., Gölpazarı, Bilecik


View Map

Event Promoter

Zeytinliboğaz Permakültür Çiftliği
Zeytinliboğaz Permakültür Çiftliği

Doğa ile uyum içindeki çiftlik