24 November 2021 - Wednesday

AKADEMİ AKCAN ÇARŞAMBA KONSERLERİ - Sonbahar Şan Konseri

Ankara
AKADEMİ AKCAN ÇARŞAMBA KONSERLERİ - Sonbahar Şan Konseri

Event Details

Akademi Akcan, “Çarşamba Konserleri” serisinin üçüncüsünde bir şan konseriyle sonbahara veda ediyor. Her biri kendi alanında önemli başarılara imza atan üç genç yeteneğin sahne alacağı konserde, Ayten Hanalioğlu (soprano) ve Hilal Tapan’a (soprano) piyanoda Zeynep Ülbegi eşlik ediyor.

 

PROGRAM

Hilal Tapan

- G. Puccini: Manon operası, Manon arya/ Sola perduta abbandonata

- F. Cilea: Adriana Lecouvrer operası, Adriana arya/ Io son l'umille ancella

- W. A. Mozart: Idomeneo operası, Elettra arya/ Tutte nel cor vi sento

- G. Verdi: Un ballo in Maschera operası, Amelia arya/ Morro, ma prima in grazia

 

Ayten Hanalioğlu

- P. Mascagni: L’amico Frizt-Son pochi fiori

- W. A. Mozart: Cosi Fan Tutte-Come scoglio

- C. Gounod: Faust-Jewel aria

- G. Puccini: Le Ville-Se come voi…

 

Düet

- W. A. Mozart: Le Nozze di Figaro-Sull’aria

- W. A. Mozart: Cosi fan tutte-Prenderò quel brunettino

 

Ayten Hanalioğlu, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni yarıda bıraktıktan sonra aynı üniversitede Ankara Devlet Konservatuvarı’nda arasında Opera Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezuniyetin ardından İtalya’da bulunan Accademia D’arte Lirica Osimo’ya kabul edilerek 2018-2019 yılları arasında perfezionamente eğitimi aldı. Hâlihazırda şan çalışmalarına Maia Mari Chikhradze ile devam eden Hanalioğlu, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde koro sanatçısı olarak çalışmaktadır.

Hilâl Tapan, Gazi Üniversitesi Rus dili ve edebiyatı bölümündeki eğitiminin ardından Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet konservatuarı Opera bölümünden mezun oldu. Buradaki şan çalışmalarına Keriman Davran ile başladı ve Şenol Talınlı ile devam etti. 2018 yılında Sahne Sanatları Bölümü İkincisi, Opera Bölümü Birincisi olarak Yüksek Şeref derecesi ile mezun oldu. Mezuniyetinden itibaren profesyonel çalışmalarına Maia Mari Chikhradze ile devam etmektedir.

Zeynep Ülbegi, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nuran Taşpınar ile piyano çalışmalarına başladı. Ahter Destan yönetimindeki Ankapella Gençlik Korosu’na katılarak bu koro ile Türkiye, Belçika, Bulgaristan ve Sırbistan’daki yarışmalarda birçok uluslararası ödül aldı. CSO, Hacettepe Senfoni Orkestrası ve Hitit Filarmoni Orkestrası gibi birçok orkestrada solist olarak sahne alan ve çeşitli ödüller alan Ülbegi, şan alanında da çalışmalarını sürdürüyor. Ankara Devlet Konservatuarı Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Bölümü’nde korrepetitörlüğün yanı sıra Piyano Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimi görmekte, piyano çalışmalarına Demet Akkılıç, şan çalışmalarına Maia Mari Chikhradze ile devam etmektedir.

 

NOT: Salonda numarasız oturma düzeni vardır. Pandemi koşullarına uygun olarak girişte HES kodu kontrolü yapılacaktır. Aşılarını tamamlamamış ve Covid-19 hastalığı geçirip bağışıklık süresi sona ermemiş izleyicilerden, en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi gerekmemektedir.

24 November 2021 Wednesday 20:00

24 November 2021 Wednesday 21:00


Akademi Akcan Konser Salonu, Hilal, 686. Sokak No: 3, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Akademi Akcan
Akademi Akcan Questions For Organizer?

Akademi Akcan, Türkiye'nin kültür ve sanat alanındaki gelişimine hizmet vermek amacıyla 1 Ekim 2003 tarihinde faaliyete geçmiştir. Etkinliklerimiz arasında kendi öğrencilerimizin ve uluslararası sanatçıların katılım sağladıkları konserler, organizasyonlar, festivaller, müzik ve dans günleri-gösterileri bulunmaktadır. Deneyimli ve profesyonel eğitimci kadrosuyla kaliteli müzik eğitimine verdiği hizmetin yanı sıra Akademi Akcan, kısa süreye sığdırdığı pek çok konser etkinlikleriyle de Ankara'nın kültür ve sanat yaşamına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Comments