28 October 2021 - Thursday

Kolektif Hikayeler

Online
Kolektif Hikayeler

Event Details

Kolektif Hikayeler’e hoş geldin!

 

Kolektif Hikayeler ne dersen; 5 ila 8 kişi bir araya geliyor ve moderatör eşliğinde ortak hikaye üretiyor. Herkesin aktif katılımcı olduğu ve hikayeye katkı sağladığı bu atölyede 2 saat içinde hem eğleniyorsun, hem de içindeki yaratıcı taraf ile olan bağını tazeliyorsun.

 

Peki bunu nasıl yapıyoruz? Üç aşamalı bir sistem oluşturduk. İlk başta bir ısınma oyunu ile dış dünyayı geride bırakarak oyun-seven halimize bağlanıyoruz. Sonra hikaye anlatım kısmı başlıyor. Bu kısımda takip ettiğimiz belli başlı adımlar var. Her katılımcı moderatörün yönlendirmeleriyle bu adımlardan birini tamamlıyor. Hikaye kısmının tek kuralı var: kendinden önceki hikayeye bağlı kalarak devam etmek. Üçüncü kısımda ise herkes macerada neler yaşadığı üzerine sırayla yüksek sesle düşünüyor. Biz buna ‘Paylaşım Alanı’ diyoruz.

 

Buluşma bittiğinde rahatlamış, keyifli zaman geçirmiş ve yanındaki insanlarla bağ kurmuş şekilde ayrılıyorsun. Kolektif Hikayeler’de hep beraber bu sihirli alanı yaratıyoruz.

 

Seni de aramızda görmek isteriz. 

28 October 2021 Thursday 21:00

28 October 2021 Thursday 23:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Kolektif Hikayeler Questions For Organizer?

Farklı bir şeyler yapmak, yeni insanlarla tanışmak, yaratıcılığını yeniden hatırlamak istiyorsan , kendini doğaçlama ifadede güçlendirmek istiyorsan doğru yerdesin!