07 November 2021 - Sunday

Bir Adım Geriden & Yabancılar

İstanbul, Kadıköy
Bir Adım Geriden & Yabancılar

Event Details

İstanbul çıkışlı genç indie rock grupları Bir Adım Geriden ve Yabancılar, 7 Kasım Pazar akşamı The Wall Saloon'da!

Bir Adım Geriden
Sahne Saati: 20:00
Uzun süredir birlikte sahne alan Eren Yetik (davul) Melihcan Çalışkan (Bas Gitar) ve Oğuzhan Özgür (Gitar) üçlüsünün Emirhan Göl (vokal) ile tanışmasıyla “Bir Adım Geriden” Eylül 2020’de kuruldu. 
Henüz kurulduğu Eylül ayında ilk bestelerinin temelini atan grubun ilk teklisi “Kal Bende” 2021 Ocak ayında dinleyicileriyle buluştu. Daha sonra “Rüyam Biterken” ve “Kararsın” isimli parçalarıyla üretime devam eden grubun bu parçaları Avrupa Müzik/Grow etiketiyle yayınlandı.Bir Adım Geriden alternatif rock gölgesinde tarzlararası bir perspektifle şekillenen müziğini başta gitar ve melodik klavyelerle bir araya getiriyor. Yirmili yaşların başında olmanın spontane tecrübelerinden yansıyan sözlerini de müziğiyle birleştirerek dinleyicilerine sunuyor.
Yabancılar
Sahne Saati: 22:00
İstanbullu Indie rock grubu. 2017'de kurulmuş olan Yabancılar müziğe Arctic Monkeys ve The Strokes coverları yaparak başladılar. İlk konserlerini Kadıköy sahnelerinde vererek kendi kitlelerini oluşturdular. Daha ilk zamanlardan grup kendi şarkılarını yazmaktan çekinmedi.
*Etkinlik alanına girerken HES kodu kontrolü yapılacaktır. Etkinliğe gelirken Aşı Kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı veya PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilemeyecektir. 

Performers

Bir Adım Geriden Yabancılar

07 November 2021 Sunday 20:00

07 November 2021 Sunday 23:55


The Wall Saloon, Caferağa Mah. Neşet Ömer Sok. No:7, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

BBI Music Co.
BBI Music Co. Questions For Organizer?

Kadıköy merkezli BBI Music Co., bünyesinde "Bir Baba Indie", "BBI MGMT", "BBI Records" ve "Merjek Kreatif" markalarını barındıran, etkinlik organizasyon, menajerlik, video prodüksiyon ve müzik yapım şirketidir.