07 July 2021 - Wednesday

İçimdeki Denge'siz

Online
İçimdeki Denge'siz

Event Details

"Hayatı Hakikat gözüyle değil, geçmiş deneyimlerin kalın gözlüğüyle yorumlar, bu yorumu gerçeklik zannederiz." - Firuz İrem Ülgü Orhan

İşte bu yorumlar bazen içimizde dengesiz haller yaratır ve zamanla o dengesiz halleri kendimiz zannetmeye başlarız. Bu dengesizleri fark etmek onları kontrol edebilmemize yardım eder. Aslında bu dengesiz halleri de kendimizi korumak için yaratırız. Ancak sıkıntı o halleri kendimiz sanmaya başladığımızda başlar. Çünkü gerekmese de başka türlü davranamaz oluruz. Gel o dengesiz halleri "kendimiz" olmaktan çıkarmak için bir adım atalım. 

Bu atölyede karakter güçleri, aşırılık ve eksiklikleri çalışması aracılığıyla her bir katılımcının kendi zarar veren dengesizliklerini fark etmesini amaçlıyoruz. Bu dengesizliklerin hangi durum ve koşullarda ortaya çıktıklarını ve nasıl zarar verdiklerini irdeleyeceğiz. Sonrasında bu dengesiz hallerin dengeye gelmesi için sistemli bir şekilde neler yapabileceğinden bahsedeceğiz. 

Katılımcılar Ne Öğrenecek?

Psikolojik iyi oluşta karakter gücü dengesinin önemi

Kendi karakter aşırılık ve eksiklerinin (dengesizlerin) keşfi

Dengesizleri nerelerde, nasıl ve neden kontrol etmeli? 

Dengesizleri dengeye getirme yöntemleri

İREM ÜLGÜ ORHAN Kimdir?

İrem Ülgü Orhan, bilimsel mutluluk hakkında farkındalık yaratma ve insanlara büyük bir organizmanın küçük parçaları olduğunu hatırlatma misyonuna sahip HUB Koçluk, Eğitim & Danışmanlık'ın kurucusudur. Bu misyonla paralel olarak HUB, Happy United Beings’in kısaltmasıdır.

Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler mezunu olan İrem, toplumsal bilincin ancak bireysel bilinçlenme yoluyla oluşabileceğine inanmaktadır. Bu nedenle, özünü hatırlayan ve potansiyelini gerçekleştirmek için adım atan her bireyin çevresini aydınlatacağını ve toplumu ileri götüreceğini düşünür.

Berkeley Üniversitesi’nde bulunan Science of Happiness (Mutluluk Bilimi) ile North Carolina Üniversitesi ve Pennsylvania Üniversitesi’nde bulunan Pozitif Psikoloji kürsülerinde, “Pozitif Psikoloji”, “Hayatınızı Mutluluk için Tasarlayın”, “Zor Konularda Ustalaşmanıza Yardımcı Olacak Güçlü Zihinsel Araçlar”, “Pozitif Psikoloji Uygulama ve Müdehaleleri”, “Psikolojik Esneklik Becerileri” eğitimleri almış olan İrem, bu bilimsel eğitimlerini, Kiara Windrider’dan öğrendiği şamanik öğretiler ve kadim Türk kültürü ile besleyerek, doğu batı senteziyle kendi biricik atölyelerini tasarlamaktadır.

Koçluk, kişisel gelişim, psikoloji ve bilim alanındaki gelişmeleri hevesle takip eden İrem, amacını "Hayata değer katmak ve her geçen gün daha çok kişinin potansiyelini gerçekleştirmesine yardımcı olmak" olarak özetler.

07 July 2021 Wednesday 21:00

07 July 2021 Wednesday 22:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
HUB Koçluk, Eğitim & Danışmanlık Questions For Organizer?

HUB Consulting, pozitif psikoloji ve koçluk pratiğini birleştirerek koçluk, danışmanlık ve atölye hizmetleri aracılığıyla kişi ve kurumlara hayatlarını daha iyi hale getirecek araçlar sunar. Temel amacı gelişime katkıda bulunmak, yaşam pratiğini bilimsel bilgiye dayanarak daha doyumlu, keyifli ve anlamlı hale getirmektir.