05 June 2021 - Saturday

Likya Yolu (Bel-Gavurağılı-Patara-Xanthos-Üzümlü)

Antalya
Likya Yolu (Bel-Gavurağılı-Patara-Xanthos-Üzümlü)

Event Details

Değerli üyelerimiz ve değerli doğa severler,
İzmir Bostanlı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak Likya Yolu yürüyüşlerine devam ediyoruz.
5- 6 Haziran  2021 tarihlerinde Fethiye Bel köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz Üzümlü köyünde sona erecektir. Harika deniz ve doğa manzaraları eşliğinde yürüyeceğimiz bu etkinlik için programımız şu şekilde:
28 Mayıs Cuma gecesi saat 23.30'dan itibaren katılımcılara göre belirlenecek olan duraklardan sizleri alarak Fethiye'ye ulaşacağız. Sabah yapacağımız kahvaltının ardından Bel Köyünden yürüyüşe başlayacağız. İlk gün 15 km. yürüyeceğiz. Akşam pansiyonumuzda konaklayacağız.
İkinci gün sabah yapacağımız kahvaltının ardından malzemelerimizi araca yükleyerek günlük sırt çantamızla yürüyüşe başlayacağız. Bugünkü yürüyüşümüz yine 15 km. sürecek. Yürüyüş bitiminde aracımıza binerek İzmir'e doğru yola çıkacağız. Pazar gecesi 23.30 civarlarında İzmir'de olmayı planlıyoruz.
Yürüyüşte yanınızda olması gerekenler:
Sırt çantası, en az iki litre su, atıştırmalık yiyecekler, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, baton, yedek giysiler.
Giysileriniz mevsim şartlarına uygun olmalı. Nefes alabilen termal tişörtleri tercih edin. Pamuklu giysiler teri dışarı atmadığı için kolay kurumayacak ve sizleri daha fazla rahatsız edecektir. Kot pantolon hareketlerinizi kısıtlayacağı için yürüyüşlerde kot pantolon önermiyoruz. Yanınızda mutlaka yağmurluk ve yedek giysileriniz olsun. Ayakkabılarınızın bileği saran, orta sert tabanlı botlardan olması sizlere daha rahat ve güvenli bir yürüyüş sağlayacaktır. Çantanızda bir düdük ve kafa feneri bulundurmanız önerilir.
Uyulması gereken kurallar:
Yürüyüşlerde rehberin önüne geçmiyoruz, artçının da arkasında kalmıyoruz. Habersiz kesinlikle ekipten ayrılmıyoruz. Öğle molası dışında yürüyüşlerde sigara kesinlikle yasaktır. İzmarit de dahil olmak üzere doğaya kesinlikle en ufak bir çöp dahi atmıyoruz. Doğada yalnızca ayak izimizi ve şehir stresimizi bırakıp İzmir'e dönüyoruz.
Etkinlikte rehber tek sorumlu kişidir.
Katılımcılardan doğanın zorluklarını bilmesi ve buna hazırlıklı olmaları beklenmektedir.
Covid-19 tedbirleri gereği faaliyetlerimizde HES Kodu zorunluluğu vardır. Katılacak olanların mutlaka HES Kodlarını almış olmaları gerekmektedir.
Faaliyetlerimizde Covid-19 yönergelerine uyulmaktadır. Göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.

Bilgi ve kayıt için :
Fatih Üner 0531 324 1329

05 June 2021 Saturday 08:05

06 June 2021 Sunday 17:00


Patara Plaj, Patara plajı, Muratpaşa, Antalya


View Map

Event Promoter

 İzmir Bostanlı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü
İzmir Bostanlı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Questions For Organizer?

İzmir Bostanlı Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği dağcılık ve doğa sporlarını tanıtıp geliştirmek, bireyleri bu spor dalları içinde eğitip daha sağlıklı bir beden ve ruh yapısına sahip olmalarını sağlamak, çevre ve doğa bilincini oluşturacak faaliyetlerde bulunmak ve üyeler arasındaki sevgi kardeşlik ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla kurulmuştur.

Comments