29 May 2021 - Saturday

KGZ21 - Kariyer ve Gelişim Zirvesi 2021

Online
KGZ21 - Kariyer ve Gelişim Zirvesi 2021

Event Details

Kariyer ve Gelişim Zirvesi’21 Başlıyor

Türkiye’nin önemli iş insanlarının buluşacağı Kariyer ve Gelişim Zirvesi’21 etkinliği 29 Mayıs’ta başlıyor. Kariyer planlamanız için ilham alacağınız zirve için hazır mısınız?

Türkiye’nin Linkedin’deki en büyük üniversite kulüplerinden biri olan Marmara Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Kulübü tarafından 6.kez düzenlenen “Kariyer ve Gelişim Zirvesi” 29-30 Mayıs tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. 2 gün sürecek etkinlikte Türkiye’deki önemli isimler yer alacak.

8 oturum ve 2 workshoptan oluşan etkinlikte konuşmacılar kendi kariyer yolculuklarından bahsedip katılımcılara kariyer tavsiyeleri verecekler. Devamında gerçekleşecek olan workshopların biri CV hazırlama pratiği ve kariyer planlama tavsiyeleri üzerine olurken diğer workshopta iş mülakatlarıyla ilgili tavsiyeler verilecek. Son olarak ise zirve başvurusunda mülakat simülasyonuna katılmak isteyenlerden bir kişi seçilecek ve canlı olarak interaktif bir mülakat yapılacak. Yapılan mülakatın devamında ise adayın yaptığı doğrular ve yanlışlar konuşulacak. Bu sayede hem seçilerek mülakata katılan kişi hem de diğer katılımcılar iş mülakatına dair güzel bir tecrübe edinecekler.

Selin Türkmenoğlu, Sinan Dumlu, Yasin Kaygusuz, Işıl Hasdemir, Enis Altıok, Dr.Serhan Yılmaz,Cüneyt Özdilek, Çem Çelebiler, Ahmet Hamdi Atalay, Özge Aldemir, Esra Eseroğlu Günay gibi tecrübeli isimlerin yer alacağı etkinlikte hem kariyer planlamanız için ilham alacak hem de oldukça önemli konularda bilgi sahibi olacaksınız.

Etkinliğe siz de katılmak istiyorsanız bilet alarak katılabilirsiniz. Bu tarz üniversite etkinliklerinin özellikle iş hayatına başlarken önemli bir tecrübe sunacağını unutmayın. Aklınıza takılan her soruyu da mutlaka sormaya çalışın. İş insanlarının deneyimlerinden faydalanmak çoğu zaman önemli bir şanstır. Marmara Üniversitesi Kariyer ve Gelişim Zirvesinde de kendinize çok ciddi bir katkı sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://mueemk.com/kgz21/

29 May 2021 Saturday 12:00

30 May 2021 Sunday 19:30


Online Event - Youtube

Event Promoter

Elektrik Elektronik Mühendisliği Kulübü
Elektrik Elektronik Mühendisliği Kulübü Questions For Organizer?

Elektrik Elektronik Mühendisliği Kulübü'nün amacı özellikle elektrik-elektronik mühendisliği okuyan veya bu bölüme meraklı olan tüm mühendislik öğrencilerinin; bu alan hakkında kulüp tarafından düzenlenen eğitimler, seminerler, etkinlikler, teknik geziler ve yarışmalar sayesinde bilgi edinmesidir. Aynı zamanda Kariyer ve Gelişim Zirvesi, Sektör Sohbetleri gibi özellikle sektörde yer edinmiş ve tecrübeli kişileri çağırdığımız etkinlikleri düzenleyerek kulüp üyelerinin sosyal yeteneklerinin geliştirilmesi ile birlikte takım çalışmasına yatkın, iş hayatına hazır bireyler haline getirilmesi amaçlanmaktadır. Kulüp içerisinde bulunan Medya ve Reklam Departmanı, Robotik Departmanı, Etkinlik Departmanı ve Sponsorluk Departmanı ile kulüp, kurumsal iş hayatına ön hazırlık teşkil etmekle birlikte departmanlar arası çalışma şekli, yapılan projeler ve etkinliklerle desteklenmiştir. Robotik Departmanı sayesinde kulüp üyeleri proje yaparak çeşitli yarışmalara katılmaktadır. Bu yarışmalar sonucunda ise okulumuzu ve bölümümüzü ulusal ve uluslararası platformlarda temsil etmektedirler. Kulüp aynı zamanda Mentor-Menti projesi gibi çeşitli sosyal yardımlaşma projeleriyle elektrik-elektronik mühendisliği okuyan 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerini 1. sınıf, 2. sınıf ve hazırlık öğrencileriyle eşleştirerek bölüm içi yardımlaşmayı arttırmayı amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra özellikle üniversite tercih günlerinde bölümle ilgilenen ancak bilgisi bulunmayan kişilere bu bölümü ve verilen eğitimi tanıtma görevini üstlenmiştir. Mail -> eemkmarmara@gmail.com

Comments