14 June 2021 - Monday

Hızlı Okuma Üniversite Onaylı Sertifika Programı

Online
Hızlı Okuma Üniversite Onaylı Sertifika Programı

Event Details

Hızlı Okuma Üniversite Onaylı Sertifika Programı

(Online - Microsoft Teams - Canlı Yayın)

Hızlı Okuma Teknikleri

Bilgiye ulaşmanın, öğrenmenin en kısa yollarından biri de anlayarak hızlı okumadır. Birçok alanda olduğu gibi okuma hızınızı teknik çalışmalar ve egzersizlerle geliştirmeniz mümkündür. Nasıl ki atletler hızlarını antrenmanlarla artırabiliyorlarsa, sizler de anlayarak hızlı okuma çalışmaları ile okuma hızınızı artırabilir, öğrencilerin, yetişkinlerin bu yeteneklerini üst düzeyde kullanmalarına yardımcı olabilirsiniz…

​Bilgiye ulaşmanın, öğrenmenin en kısa yolu da anlayarak hızlı okumadır. Birçok alanda olduğu gibi okuma hızınızı teknik çalışmalar ve egzersizlerle geliştirmeniz mümkündür. Nasıl ki atletler hızlarını antrenmanlarla artırabiliyorlar, sizler de anlayarak hızlı okuma çalışmaları ile okuma hızınızı artırabilirsiniz.

Son zamanlarda yapılan teknik araştırmalar, insanların çok hızlı okuma yapabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav yarışı, yoğun iş temposu ve zamanın verimli kullanılmasında yaşanan zorunlulukları yaşantımızda hızlı okumayı öncelik haline getirmiştir. Olduğundan daha hızlı okuyarak, zamandan kazanmanın mümkün olduğu kesin bir sonuçtur. Fakat bununla beraber, daha kısa sürede daha hızlı okunan yazıların hafızada tutulabilmesi de gerekir. Eğer, okuduklarınızı hafızanıza alamıyor ve gerektiği zaman hatırlayamıyorsanız, hızlı okumanın hiçbir anlamı kalmaz. Bu şekilde yapılan bir hızlı okuma, zamanı boşa geçirmekten başka bir şey değildir.
 

Hızlı Okuma Programın amacı:

  • Odaklanmayı artırmak,
  • Algıda seçicilik yaratmak,
  • Sınavda zaman tasarrufu sağlamak,
  • Okuma hızını en az 3 kat artırmak,
  • Kişisel konsantrasyon ve motivasyonu en üst düzeye çıkarmak.
  • Okuma öğrenmenin en temel yollarından biridir.


Niçin Hızlı Okuma Tekniklerini Öğrenmeliyim?

* Okunacak çok şey olduğunu düşünüyor ama zamanınız çok azsa.
* Okurken dalıp gidiyor ve dikkatiniz dağılıyorsa.
* Yavaş bir okuyucu olduğunuzu düşünüyorsanız.
* Okumak zorunda olduğunuz yükün altında ezildiğinizi hissediyorsanız.
* Daha önce katıldığınız bir programdan dolayı, anlayarak hızlı okumaya olan inancınızı yitirmişseniz.
* Hızlı okuma teknikleriyle,
* Daha az zamanda daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz.
* Daha iyi konsantre olabilirsiniz.
* Okurken yüksek hızda anlayan bir beyne sahip olabilirsiniz.
* Öğrendiğiniz bilgileri daha uzun süre hatırlayabilirsiniz.

İnsanların gelişim süreçleri içerisinde en önemli unsur bilgi çağı olarak adlandırdığımız günümüz dünyasında bilgiye en kısa zaman içerisinde ulaşmaktır. Bilgiye ulaşmanın ve bilgiyi paylaşmanın en etkin yolu ise aktif bir okuyucu olmaktan geçmektedir. Okuma-yazma oranının yükseklik düzeyi toplumun gelişimi düzeyi ile doğru orantılıdır. Bu şartlarda ise okuma-yazmanın çağı yakalamak adına ön şart olduğu ortadadır.

Koçluk çalışması öğrencinin bireysel ihtiyaç analizi, hedefleri, planları ve zamanına uygun olarak tasarlanır, yüz yüze, online veya telefon ile bire bir görüşmeler şeklinde gerçekleştirilir.

Eğitim Süresi : 8 seans_1 seans 45 dk
Eğitim Hedef Kitle : Anlayarak hızlı okumak isteyen herkes
Eğitim Yönetimi : Tüm adımlardaki uygulamalar, eğitim kitabı, sunum ve grup çalışmalarıyla desteklenmektedir. Ayrıca Eğitim sonrası takip, izleme ve geri bildirim çalışması da yapılmaktadır.

Eğitmen: Yasemen Çalışkan (www.yasemencaliskan.com.tr)

Kayıt ve Detaylı bilgi için mail (megamedi@megameditv.com) veya WhatsApp Hattından (0 533 259 56 20) ulaşabilirsiniz.

Tüm etkinliklerimiz ve projelerimizi www.megameditv.com adresinden inceleyebilirsiniz.

En iyisi için bizi takip edin...

LinkedIn: Megameditv

Instagram: MegaMediTV

Facebook: Megameditv

Twitter: @megameditv

14 June 2021 Monday 11:00

14 June 2021 Monday 12:00


Online Event - Microsoft Teams

Event Promoter

KUR Akademi
KUR Akademi Questions For Organizer?

KUR Akademi, genç bir girişim olarak iş dünyası başta olmak üzere, tüm sektörler için uçtan uca etkinlik yönetimi hizmeti vermektedir. Gelecekten ilham alan, yenilikçi, genç ve dinamik, fark yaratmak için yola çıkan ekibimiz ile hayallerinizdeki etkinlik ve organizasyonları gerçekleştirmek istiyor, amatör ruhumuzdan ödün vermeden tüm paydaşlarımızın memnuniyeti için çalışıyoruz. Özgün içerikler, güncel konularda üst düzey yöneticiler başta olmak üzere tüm katılımcılarımız için hem networking hem de bilgi birikim paylaşımı için bir araya getiriyoruz.

Comments