06 May 2021 - Thursday

Amerika'da Burslu Master, Doktora, Yaşam ve Çalışma Üzerine Sohbet

Online
Amerika'da Burslu Master, Doktora, Yaşam ve Çalışma Üzerine Sohbet

Event Details

6 Mayıs Perşembe günü Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Noderix A.Ş. Kurucu & CEO’su Dr. Orkun Karabaşoğlu ile birlikte olacağız.
Amerika’da Burslu Master, Doktora, Yaşam ve Çalışma Üzerine olacak online sohbetimizi kaçırmamak için hemen kayıt olabilirsiniz.
Konuğumuz Dr. Orkun Karabaşoğlu kimdir?

Dr. Orkun Karabaşoğlu, lisans diplomasını bölüm birincisi olarak Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği’nden almıştır. Sonrasında Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü’nde burslu master yapmıştır. İkinci master ve doktorasını Amerika’da Carnegie Mellon University (CMU)‘da 2013 yılında tamamladıktan sonra Massachusetts Institute of Technology (MIT)‘de doktora sonrası araştırmacısı olarak calışmıştır. MIT'yi takiben, CMU ve SYSU’nun ortaklaşa kurduğu Mühendislik Enstitüsünde akademisyen olarak çalışmış ve Çin'in Guangzhou kentinde Akıllı Araçlar ve Enerji Sistemleri Laboratuvarı’nın kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır. JIE'de yardımcı doçent ve SYSU SMIE departmanında da doçent kadrolarında görev almıştır. Sonrasında Beijing Jiaotong University'nin Bilgisayar Bilimleri Departmanı'nda ayrıcalıklı ziyaretçi profesör olarak çalışmıştır. 2017'den beri Yaşar Üniversitesi'nde görev yapmaktadır. Dr. Karabaşoğlu, endüstri ve üniversite işbirliği çerçevesinde Amerika, Avrupa ve Çin’in önde gelen otomobil, yazılım ve enerji şirketlerine danışmanlık vermiştir. Yurtdışındaki çalışmaları Bloomberg, Reuters, Fox42 News, Green Car Congress, Environmental Leader, The Wall Street Journal, EV World gibi çok sayıda haber kaynağında yer almış ve son olarak İtalyan televizyonuna elektrikli otomobiller üzerine çekilen bir belgesele röportaj vermiştir. Dr. Karabasoglu, yeni nesil akıllı yazılımlar geliştirmek amacıyla kurulan Noderix A.Ş.’nin kurucusu ve CEO’sudur. Akademi dışında ilgi alanları arasında skydiving, scuba diving, helikopter pilotluğu ve kayak sayılabilir.

06 May 2021 Thursday 21:00

06 May 2021 Thursday 22:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

TİİBÖT (Türkiye'nin Gelişim Topluluğu)
TİİBÖT (Türkiye'nin Gelişim Topluluğu) Questions For Organizer?

6 Bölge, 49 üniversitede 8 fakülte ve 51 bölümle Türkiye'nin Gelişim Topluluğu

Comments