26 April 2021 - Monday

Pandemi Döneminde Mezun Olma Yolculuğu

Online
Pandemi Döneminde Mezun Olma Yolculuğu

Event Details

İçimizdeki zenginliğe odaklanmak hayatın içinde öz motivasyonu yüksek,mutlu,coşku dolu bireyler olmamızı sağlayacaktır.

Lise ve üniversiteden mezun olacak öğrenciler ve yeni mezun olmuş tüm öğrenciler bu etkinlikte, pandemi döneminde belirsizliğin içinden geçerken ortak kaygılarla beraber kendilerini nasıl farklılılaştırabileceklerini ve bu süreçte kendi öz kaynaklarının hangilerine odaklanabileceklerini keşfedecek. 

Özümüzü ve potansiyelimizin ne olduğunu bulduğumuzda bizim için mezun olmanın anlamı da ortaya çıkıyor. Bu anlamla neler yapabileceğinizi ve kendinizi keşfetme deneyimini bu atölye çalışmasında gerçekleştireceğiz.

4 hafta boyunca, bol interaktif paylaşımlar ve araçlarla kendinizi keşfetmenize alan açarak size yol arkadaşlığı edeceğim.

Kim Olursam?

Ne Yaparsam?

Nasıl Bir Yol Çizersem?

1.Modül:Güçlü Yönler Nasıl Kullanılır?

  • Size kolay ve doğal gelen nedir?
  • Güçlü yönlerimizi hayatımızda nasıl daha çok kullanırız?

2.Modül:Sağlıklı Sınırlar Nasıl Özgürleştirir?

  • Hayır diyebilmenin önemi nedir?
  • İlişkilerde koyduğumuz kendi sınırlarımızın farkında mıyız? 

3.Modül:Seçimlerimizi biz mi yapıyoruz?

  • Seçimlerimizi kim yapıyor?
  • Seçimlerimiz ve sorumluluk kavramı arasındaki bağ hakkında ne düşünüyorsunuz? 

4.Modül:Zamanı iyi yönetme taktikleri neler?

  • Zaman yönetmenin 3 önemli unsuru nedir?
  • Zaman yönetimi nasıl geliştirilir?

 

26 April 2021 Monday 22:15

25 May 2021 Tuesday 22:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Başak Gezgin Aruca
Başak Gezgin Aruca Questions For Organizer?

Başak Gezgin Aruca’nın, iş ve hayat amacı; ilham vermek, değişim ve dönüşümün gücüne inanarak Koçluk aracılığıyla insanlara katkı sağlayabilmektir. Fransızca, İngilizce ve Türkçe Koçluk yapan Başak Gezgin Aruca “iyi ilişkiler kurmanın en önemli yolu kişinin kendi farkındalığıyla başlar” mottosuyla kendi içsel yolculuğuna çıkma kararı almıştır ve bunu da kurumlara uyarlayarak bir bütünsel strateji elde etmiştir. Başak Gezgin Aruca Fransa’da doğdu. Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2015 yılında Koç Üniversitesi MBA bölümünü tamamladı. Bir iletişimcinin çalışabileceği tüm alanlarda yer aldı. İlk olarak Betül Mardin’in kurucusu olduğu IMAGE Halkla İlişkiler’de, The Body Shop,Prada,Miu Miu, Shake Shack markalarına medya hizmeti verdi. Ardından 45 yıllık geçmişe sahip A&B İletişim’de,IKEA, Artema,Beymen markalarına iletişim strateji yönetimi ve medya planlama alanlarında hizmet sağladı. L’Occitane,Revlon Professional markalarının pazarlama ve iletişim departmanlarında yönetici pozisyonunda çalıştı. Bu çalışmaları sonucunda bir çok farklı sektörden farklı deneyimler edindi. Koçluk kariyerine Ekim 2015 Adler Coaching “Profesyonel Koçluğun Temelleri” eğitimi, Kasım 2015 Adler Coaching “İş Ortamında Koçluk” eğitimi, Ocak 2016 Adler Coaching “Usta Koçluğa Doğru ilerleme” eğitimi, Haziran 2017 tarihinde Practicum “İleri Düzey Koçluk Eğitimi” tamamlamıştır. Bununla birlikte ACPC akreditasyonunu almıştır. 2018 yılında, “İleri Seviye Koçlar için Transaksiyonel Analiz TA” eğitimi, Gestalt Temel Kavramlar ve Transformal Nefes eğitimlerini tamamlamıştır. 6 yıl boyunca Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), ICF Türkiye, ADLER, Rotary ÇYDD ve Bizbizze proje çalışmalarında yer aldı. Ayrıca üniversitelerde, öğrenciler özelinde Koçluk desteği vermeye devam etmektedir. ICF((International Coaching Federation) Global ve Türkiye ve The European Mentoring & Coaching Council (EMCC) üyesidir.

Comments