24 March 2021 - Wednesday

Mindfulness Temelli Beslenme Koçluğu ve Bireysel Koçluk Seansları

Online
Mindfulness Temelli Beslenme Koçluğu ve  Bireysel Koçluk Seansları

Event Details

Koçluk Nedir?

Koçluk, danışanların kişisel ve profesyonel potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla düşünceleri harekete geçiren ve
yaratıcı bir süreçte onlarla ortaklık yapmaktır.

Mindfulness Temelli Farkındalıkla Beslenme Koçluğu nedir?

Yemek yemek ve yemekle olan ilişkiler hiç durmayan sonsuz rollercosterlar gibidir. Ve sonucunda duygularla ilgilidir, alışkanlıklarla ilgilidir. Bu döngü içinde kendinizi suçlar, eleştirir ve sürekli kendinizle savaşırsınız. Sonuç almak için diyetler yaparsınız. Diyet yaptığınızda ise sürekli olarak yiyecekler hakkında ve sonra bunu başaramayacağınız hakkında düşünüp durursunuz. Ya da duygularınızı görmezden gelmenizin tek yolu, o şeyi düşünmemenin tek yolu tıkınırcasına yemek yemektir. Çünkü yemek bizi iyi hisettirir.

Vücudunuz ne olursa olsun duygusal olarak iyi hissettiren şeyi yapacaktır. 

Üzgün hissettiğinizde beyniniz, neden biraz yemek yemiyorsun der.

Ve aşırı yemekten dolayı üzüldüğünüzde, daha da fazla yemek istersiniz. Bu noktada, ne yaptığınızı, ne olduğunu düşünmek bile istemeyebilirsiniz. Sadece yersiniz.

Beyninize hayatınız boyunca bu öğretilmiştir. Bu yüzden beyniniz, kendinizi kötü hissettiğinizde sizi kurtarmak için yiyeceği hoşgörülü bir ödül olarak kullanacaktır. 

Ve bu alışkanlıkların en güçlü tetikleyicileri, stres veya kaygı hissettiğinizde ortaya çıkar.

Yeme alışkanlıklarınızı sonsuza dek değiştirmenin tek gerçek yolu diyet yapmak değildir. 

Zihnimizde, bedenimizde neler olduğuna basit bir şekilde dikkat etmek sonsuza kadar yemek alışkanlıklarınızı değiştirebilir.

Seanslarda danışanın bu farkındalıkları görmesini sağlamak üzere sokratik sorular ve hocam Psikiyatrist ve Nörobilimci Dr. Judson Brewr'ın farkındalıkla beslenme metodlarından yararlanıyorum.

 

Farkındalıkla Beslenme Koçluğu özel bir alan olmakla beraber, bunu haricinde;

• Kendini tanımak isteyenler.
• Yaşam kalitesini arttırmak isteyenler.
• Hayatında dengesizlik olduğunu hissedenler.
• Hedefi olup ona ulaşmak isteyenler.
• Yaşam amacını sorgulayanlar.
• Kendinin ötesine geçmek isteyenler.
• Farkındalığını arttırmak isteyenler.
• Hep aynı senaryoyu yaşayıp çıkış yolu bulamayanlar.
• Geçmişte ya da gelecek de yaşayanlar.
• İlişkilerini düzeltmek isteyenler.
• Stresi yönetemeyenler.
• Zaman yönetimi ve öncelikleri belirleme sorunu yaşayanlar.
• İş hayatında başarı isteyenler.
• Karar veremeyenler.
• Kişisel dönüşüm arayanlar.

Bireysel koçluk seansları alabilirler.

 

Seanslarımız ICF’in belirlemiş olduğu etik kurallar ve mesleki standartlar içerisinde, gizlilik ilkesi doğrultusunda gerçekleşecektir.
Seanslar 60-90 dk arasında sürmektedir.
Genel olarak sürece 4 seans haftada 1 görüşme olarak başlanır, sürecin ilerleyişine göre danışan ve koç ortak kararı ile seanslar ilerler.

Tarih / saat danışan ve koçun uygun gün ve saatlerine göre ortak olarak belirlenecektir.

Bilet tek seans ücreti için geçerlidir.

Paket seçenekleri için iletişime geçiniz.

 

 

 

 

 

24 March 2021 Wednesday 15:00

31 December 2021 Friday 13:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Ceylan Ulusoy

1981 yılında Bursada doğdu. Meditasyonla ilk defa 17 yaşında tanıştı.Meditasyon eğitimleri 2004’te bir meditasyon merkezine adım atmasıyla devam etti. Üniversite eğitimi sırasında kendi pratiklerini geliştirdi. 2006 da Zeynep Aksoy’un yoga dersleri ile ilgilenmeye başladı. Uzun yıllar boyunca tüm pratiklerini kendi gelişimi ve dönüşümü için kullandı. Farklı yoga ve meditasyon hocaları ile çalıştı.2012 yılında taşındığı İstanbul’da ileri seviye kundali meditasyon eğitimi aldı. Sahaja yoga da gönüllü meditasyon öğretmeni olarak ders verdi. Pratikleri ve araştırmaları sırasında Dr. Fuat Beşkardeş ile Mindfulness terapi çalışmaya başladı . Aldığı 8 haftalık mbsr eğitimi sonrası David Cornwell ve Banu Çeçen’le Breathing Mind Mindfulness koçluğu eğitimini tamamladı. Amerikan Hastanesi bünyesindeki Code Lotus Mindfulness Merkezinde David ve Banu'nun asistanlığını yaptı. İş hayatı ile eş zamanlı yürüttüğü öğrencilik ve eğitmenlik yolculuğunda 17 yıllık kurumsal hayatını 2020 Şubatında sonlandırıp, şu an tam zamanlı olarak logoterapi bakış açısıyla mindfulness eğitmenliği ve mindfulness temelli beslenme koçluğu yapmaktadır. 2020 yılını başından beri Nörobilimci Judson Brewerla mindfulness yaklaşımıyla beslenme alışkanlıklarının tasarımı, anksiyete, bağımlılıklar konusunda çalışmaktadır. Mindfulness eğitimleri ve koçluk seansları bu yaklaşımlarla yeni bir şekil almıştır.