10 March 2021 - Wednesday

Uzman Psikolog Deniz Bayel ile Dijital Çağda Ebeveyn Olmak

Online
Uzman Psikolog Deniz Bayel ile Dijital Çağda Ebeveyn Olmak

Event Details

Günümüz teknoloji dönemi ve çocuklarımız daha doğdukları günden itibaren dijital teknolojilerle tanışıyorlar. Bebeklik döneminden itibaren adım adım televizyon, tablet, cep telefonu, bilgisayar gibi cihazların önünde saatlerini geçirebiliyorlar. Yapılan bilimsel araştırmalar, aşırı medya kullanımının, erken çocukluk döneminde, dil gelişimi, öğrenme ve sosyal becerilerde gecikme, ileriki yaşlarda ise davranış problemleri, dikkat eksikliği, odaklanma güçlüğü, yetersiz uyku, obezite gibi sorunlar ile ilişkisine işaret ediyor. Ayrıca, kontrolsüz bir sanal ortamda çocuklarımızın uygunsuz içeriklere maruz kalması yalnızca bir “tık” uzaklarında olabiliyor.

Seminerimizde, anne babalar olarak hayatımızın artık kaçınılmaz bir gerçeği olan dijital dünyada çocuklarımızın yaşına ve gelişimsel özelliklerine göre dikkat etmemiz gereken unsurlara, çocuklarımızı uygunsuz içeriklerden nasıl koruyabileceğimize ve onlara nasıl rehberlik edebileceğimize odaklanacağız.

Etkinliğin ilk bölümünde anne babalar aşağıdaki sorulara cevap alacak. Ayrıca etkinlik sonundaki soru-cevap bölümünde kafalarına takılan konuları paylaşma ve görüş alma imkanı bulacak.

  • Yaşa göre ekran zamanları ne kadar süreli olmalı? Uzaktan eğitimde ekran kullanımı dengesini nasıl sağlayabiliriz?
  • Çocuklarımız için dijital mecralar seçerken nelere dikkat edebiliriz?
  • Çocuklarımızı riskli içeriklerden nasıl koruyabiliriz? 
  • Dijital teknolojilerin faydalarından nasıl yararlanabiliriz?

Deniz Bayel Hakkında

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına, Turkcell’de Kurumsal İletişim Bölümü’nde başladı. 2006-2015 yılları arasında görev aldığı Doğuş Holding’de, Kurumsal İletişim Bölüm Başkanlığı sorumluluğunu üstlendi. 2015-2017 yılları arasında, Özyeğin Üniversitesi’nde Uygulamalı Gelişim Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Aynı dönemde Profesyonel Flow Koçluğu ve Ebeveyn Koçluğu sertifika programlarını bitirdi. Circle of Security International’ın güvenli bağlanma odaklı “Güvenli Çember” programına katılarak ebeveyn eğitmeni oldu.

Aldığı eğitimleri takiben, Sıfırdan Onsekize’yi kurdu. Bu oluşum dahilinde, ebeveynlere bireysel danışmanlık, gelişim takibi ve değerlendirmesi hizmetleri sunmaktadır. Buna ek olarak, ebeveynler ve eğitimciler için yüz yüze ve online seminerler gerçekleştirmektedir. Farklı mecralarda çocuk ve ergen gelişimi üzerine yazılar yazmakta, dijital mecralar için özel video içerikleri hazırlamaktadır. Ayrıca, Mothers’Land ve Bardabas Oyun Kutularına uzmanlık desteği vermektedir.

Performers

Uzman Psikolog Deniz Bayel

10 March 2021 Wednesday 20:00

10 March 2021 Wednesday 22:00


Online Event - ZOOM

Event Promoter

Biletino Logo
Joint Idea

Joint Idea insan algoritması ile işleyen ve sürdürülebilir bir Dünya için yaratıma alan açan sinerji ve iş birliği platformu. Joint Idea’nın daimi gelişim platformu Life Works Labs kapsamında gerçekleştirilen eğitimler, atölyeler, sohbetler ve alan tutma çalışmaları, uluslararası sosyal kabilemiz Love Mafia üyelerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Amacımız kendini gerçekleştirmeye ve yaratıcı gücünü uyandırmaya niyet etmiş kişilere bizlere okullarda öğretilmeyen ve yeni dünyada ihtiyacımız olan donatıları ulaştırmak. Sizleri aramızda görmek bizlere keyif verecektir. Sosyal kabilemize dahil olmak isteyenleri www.lovemafia.co'ya davet etmek isteriz.