26 January 2021 - Tuesday

Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur (OYUN)

Online
Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur (OYUN)

Event Details

ÖYLE ŞEYLER YALNIZCA FİLMLERDE OLUR tek kişilik gösteri

Tasarım ve Reji: Şule Ateş
Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş
Yapım: Cihangir Akademi Pro


Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur, Samsun’dan Notting Hill’e uzanan, dürüst ve cesur bir büyüme ve kendini bulma hikâyesi. Bu eğlenceli anlatıda Pınar Göktaş, aşk filmlerindeki ‘mükemmel uyum’ fikriyle büyülenen ve ‘’hayatının aşkını’’ bulmaya karar veren bir kız çocuğunun aşkı arayışını, cinselliği keşfedişini, kendi çocukluğu ve gençliği boyunca yaşadığı romantik ilişkiler üzerinden; kişisel hikâyesini zaman zaman kurmaca ile destekleyerek anlatıyor.

Doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başına yayılan hikaye, seyirciyi dönemin romantik filmleri, vintage objeleri ve pop starı Tarkan’ın hit şarkıları arasında dolaştırıyor. Oyun, aynı zamanda Tarkan’a yazılmış güzel bir teşekkür mektubu.

Yönetmen Şule Ateş ve Oyuncu Pınar Göktaş’ın ortak bir yaratıyla, prova sürecinde birlikte geliştirdiği metin, aşk, ilişkiler ve toplumsal cinsiyet rolleriyle ilgili kabullerimizi sorgulamamızı sağlıyor ve bunu bolca kahkaha eşliğinde yapıyor.


Afiş Tasarımı: Bahadır Songül, Selin Özdemir, Burcu Yıldız
Teknik: Hasan Nizamoğlu
Süre: 60 dakika

NOT: Gösterinin sonunda, soru-cevap ve sohbet kısmı olacaktır.

Performers

Pınar Göktaş

26 January 2021 Tuesday 20:00

26 January 2021 Tuesday 21:30


Online Event - DDI Akademi

Event Promoter

DDI AKADEMİ
DDI AKADEMİ

Felsefe, edebiyat, sinema başta olmak üzere, ilişkiler, kendine liderlik, özmotivasyon gibi alanlarda disiplinlerarası eğitim ve seminerler düzenleyen, ortak üretim alanı.