23 January 2021 - Saturday

Füsun Demirel ile Dario Fo Kadınları

Online
Füsun Demirel ile Dario Fo Kadınları

Event Details

Dario Fo Kadınları tanıtım metni

Antonia,Maria, Mattea, Rosa,Franca ve niceleri...yaşadıkları her türden baskılar,şiddet ve tecavüzler,yaşadıkları ihanetler ve asklari ve cinsellikleri ile kendilerini anlatan, dertleri olan kadınlar...Dario Fo Kadınları....

FÜSUN DEMİREL KİMDİR?


Demirel, Perugia Yabancılar Üniversitesi ve Roma Dramatik Sanatlar Akademisi tiyatro bölümünden mezun oldu. 1980'de Almanya Berlin Kollektiv Theater'da Vasıf Öngören'in yazıp yönettiği Zengin Mutfağı oyunuyla sanat hayatına başladı. Tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra, iyi derecede İtalyanca, İngilizce, Almanca bilgisine dayanarak çevirmenlik yaptı ve Dario Fo ile Franca Rame'nin toplam 27 oyununu Türkçeleştirdi. Sanatçı, Adana Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (1992), Ankara Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (1994 ve 2001), Ankara Sanat Kurumu Çevirmen Ödülü (2001), ÇASOD Oyunculuk Ödülleri (2001) sahibidir.

23 January 2021 Saturday 20:30

23 January 2021 Saturday 23:00


Online Event - DDI Akademi

Event Promoter

DDI AKADEMİ
DDI AKADEMİ Questions For Organizer?

Felsefe, edebiyat, sinema başta olmak üzere, ilişkiler, kendine liderlik, özmotivasyon gibi alanlarda disiplinlerarası eğitim ve seminerler düzenleyen, ortak üretim alanı.

Comments