19 January 2021 - Tuesday

"EDEBİYATIMIZIN KADINLARI" Halide Edip Adıvar'dan Günümüze Anlatıcı Kadınlar

Online
"EDEBİYATIMIZIN KADINLARI" Halide Edip Adıvar'dan Günümüze Anlatıcı Kadınlar

Event Details

Edebiyat alanında kadınların dünden bugüne oluşturdukları birikime bakış. Yaratılan edebiyatın hem dönemsel değerlendirilmesi, hem de tematik yorumu yapılacak. Özellikle romanda/öyküde anlatıcıların ele aldıkları sorunlar, dile getirdikleri gerçekler, var ettikleri üslup üzerinde durulacak.

FERİDUN ANDAÇ KİMDİR?

Feridun Andaç 1954’te Erzurum’da doğdu. Yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Edebiyat ve karşılaştırmalı edebiyat dersleri verdi. İnceleme, araştırma ve deneme çalışmalarının yanı sıra yazdığı öyküleri ve gezi yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı.

2002 yılından itibaren Dünya Kitapları’nın yayın yönetmenliğini üstlendi. Cumhuriyet ve BirGün gazetelerinden sonra hâlen Dünya gazetesinde ve edebiyathaber.net üzerinde yazılarına devam etmektedir. Üniversitelerde "Günümüz Türk Edebiyatı", "Kültür Tarihi", "Sanat Tarihi", "Eleştiri Kuramları"; "Yaratıcı Yazarlık" dersleri vermektedir.[1]

19 January 2021 Tuesday 19:30

19 January 2021 Tuesday 21:00


Online Event - DDI Akademi

Event Promoter

DDI AKADEMİ
DDI AKADEMİ Questions For Organizer?

Felsefe, edebiyat, sinema başta olmak üzere, ilişkiler, kendine liderlik, özmotivasyon gibi alanlarda disiplinlerarası eğitim ve seminerler düzenleyen, ortak üretim alanı.

Comments