10 December 2020 - Thursday

UX: Kullanıcı Odaklı Tasarım ve Marka Stratejisi

Online
UX: Kullanıcı Odaklı Tasarım ve Marka Stratejisi

Event Details

UX: Kullanıcı Odaklı Tasarım ve Marka Stratejisi Eğitimiyle Girişimcilik Ekosistemine pandemi sürecinde destek olmaya devam ediyoruz! 

Tasarım odaklı düşünce; en genel anlamı ile herhangi bir probleme çözüm bulmak amacıyla yola çıkan teknoloji ve yazılım alanlarda faaliyet gösteren genç şirketlere, girişimcilere veya bu alanda çalışmak isteyen tasarımcı adaylarına yol gösteren en önemli yöntemdir ve bu problemler farklı şekillerde adlandırılabilir ancak problemler ihtiyaçlardan, ihtiyaçlar da kullanıcılar tarafından belirlenir.

Ele alınan problemi en iyi şekilde çözen bir ürününüzün olması ve bu ürünün herhangi bir coğrafi engeli olmadan büyümesini bekleriz. Belli bir büyüme elde etmiş, ortaya sunduğu ürünün gerçekten problemi çözdüğünü kanıtlamış ve daha da büyümek isteyen herkes için hazırlanmış bir bilgilendirme eğitimidir.

Kimler Katılabilir?

  • Startup kurucuları
  • Ürün/hizmet geliştiricileri
  • Pazarlama, reklam, grafik tasarım, ürün veya etkileşim tasarımı gibi servis tasarımının bileşen disiplinlerinden gelerek kendini startup dünyasında geliştirmek isteyen yeni mezunlar/profesyoneller

Bana Neler Katacak?

  • Geliştirdiğiniz ürünün, çözdüğü problem(yani ürününüzün çıkış noktası) kullanıcılar tarafından nasıl kullanılıp kullanılmadığını göreceksiniz.
  • Ele aldığınız problemin ürettiği kullanıcı metriklerine odaklanacaksınız.
  • Ürününüzü daha iyi bir hale getirmek için gerekli bilgiye sahip olacaksınız.

Neler Öğreneceksiniz?

Startup olarak ele aldığınız problem çözümünün gerçekten kullanıcılara erişip erişmediğini öğrenecek, buna göre bir sonraki featurelarınızı belirleyecek ve ürününüzü doğru metriklerle yatırımcılara ve maddi kaynaklara ulaştırmakta oldukça rasyonel yaklaşacaksınız.

10 December 2020 Thursday 17:00

10 December 2020 Thursday 19:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Viveka
Viveka Questions For Organizer?

Viveka ön kuluçka, kuluçka ve hızlandırıcı programları tasarlayan, geliştiren ve uygulayan tam zamanlı bir hızlandırıcıdır. Girişimcilik yaşam döngüsünün her fazına dokunan programlarımız çok farklı eğitim programları ve derinlemesine mentorluk seansları üzerine kurulmuştur.Tüm programlarımız, çalıştığımız kurumların ihtiyaçlarıdoğrultusunda onlara özel bir şekilde tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Bu programlar ayrıca genelde hackathon, sprint, mentor eğitimi, kurumsalyenilik sprintleri, program kılavuzları ve danışmanlık servisleri gibi sunduğumuz tamamlayıcı hizmetler ile zenginleştirilmiş bir şekilde kurgulanmaktadır.Viveka erken zamanlı teknoloji girişimcilerinin ölçeklenebilir ve sürdürülebilir firmalar kurmasını hedefler.

Comments