07 March 2014 - Friday

Alive Museum ● Canlı Müze ● İstanbul

İstanbul, Eyüp
Alive Museum ● Canlı Müze ● İstanbul

Event Details

AVRUPA’NIN İLK VE TEK CANLI MÜZESİ

VIALAND AVM’DE AÇILDI 

Avantajlı Fiyatlarla Online Biletini Biletino.com'dan alabilirsin...

CANLI MÜZE_ALIVE MUSEUM 

Açık hava konseptiyle alışverişi gerçek bir keyfe dönüştüren VIALAND, Avrupa’nın ilk ve tek Alive Museum Canlı Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. Üç boyutlu 100 eserin sergileneceği müzede, izleyici sanatın bir parçası oluyor, üç boyutlu eserlerin yanında, önünde, hatta içinde fotoğraf veya video çektirebiliyor.

Açık hava konseptiyle alışverişi gerçek bir keyfe dönüştüren Vialand, sıra dışı bir müzeye ev sahipliği yapmaya başladı. Yeni bir sanat dalı olan ve üç boyutlu resim, video ve enstalasyonlardan oluşan “Canlı Müze_Alive Museum”un çok özel çalışmaları Türkiye’de ve Avrupa’da ilk defa Vialand AVM’ye geldi. Şubat ayında kaplarını açan müzede, Koreli Creative Tong isimli sanat grubu tarafından yaratılan çok özel eserler sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. İzleyiciyi sanatın bir parçası haline getiren müzede Türkiye’ye özel tasarlanmış birçok eser de bulunuyor.

İlk Alive Museum – Canlı Müze, Kore’de 2009 yılında açılmıştır.

Alive Museum – Canlı Müze adıyla açıldığı ilk günden itibaren ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken sergiden uzak doğuda toplam 10 tane bulunmaktadır. İstanbul sergisi Avrupa’daki ilk sergidir.

Japonya'da ortaya çıkan, oradan tüm uzak doğuya yayılan ve yavaş yavaş dünyayı saran Alive Museum – Canlı Müze, üç boyutlu resim, video ve enstalasyon çalışmalarına izleyicileri de dahil eden bir sergidir. Bu sıra dışı eserlere ev sahipliği yapan sergide ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonları, insanlık tarihinin ortak hafızasına kazınmış imajların üç boyutlu video ve animasyon olarak yeniden yorumlanmış versiyonları yer almaktadır.

 

Klasik sanatın ışık ve gölge oyunlarından, modern sanat malzemelerinden, teknolojiden ve dijital sanattan faydalanan bu yeni akım sayesinde sanatseverlere 3 boyutlu resimlerin yanında, önünde ve içinde fotoğraf veya video çektirebilme hatta dokunabilme fırsatı sunmaktadır.

 

İlk etapta 100 esere ev sahipliği yapan Alive Museum - Canlı Müze’ye açık kaldığı süre boyunca yeni eserler eklenmeye devam edecektir.

 

Fotoğraf ve video çekimlerinizde flash kullanmak serbesttir.

Sergimizi hayvan dostlarımızla beraber de ziyaret edebilirsiniz.

Not: Biletinizi online olarak aldıktan sonra, Canlı Müze gişelerine biletinizi göstererek giriş yapabilirsiniz. 

07 March 2014 Friday 10:00

30 June 2014 Monday 22:00


Alive Museum Canlı müze, Vıaland, Istanbul, Eyüp, İstanbul


View Map

Event Promoter