15 February 2020 - Saturday

EFT ile Kilo Verme ve Sağlıklı Beslenme

İstanbul
EFT ile Kilo Verme ve Sağlıklı Beslenme

Event Details

Tarih:15 Şubat 2020
Saat:11:00 - 15:00
Yer: İstanbul
Diyetler yapılır, ama bir türlü kilolar gitmez… çok tanıdık, değil mi? Peki, bunlar da tanıdık geliyor mu? Ailemdeki herkes kilolu, bu aileden gelen bir şey!
Ne yesem yarıyor.
Hayatımdaki tek keyif veren şey yemek yemek. Onsuz yapamam!
Stresim çok fazla. Başka türlü üstesinden gelemiyorum.
Bir türlü doymuyorum. Bir öğünü bitirince diğer öğünü düşünüyorum.
Sadece yemek yediğimde mutlu oluyorum.
Ne yapsam kilo veremiyorum.
Diyet yapmaktan bıktım, kilo versem de nasıl olsa yine alıyorum.
Yemek, aynı alkol, sigara, uyuşturucu maddeler gibi bağımlılık yapabilen bir alışkanlık. Çoğu zamanda duyguları bastırmak ya da uyuşturmak için yapılan bir alışkanlık hale gelmiştir. Bu yüzden, diyet yapınca aslında tatmin olmadığınız için huzursuzlaşıyor ve yine yemek yemeğe başlayıp, kilolar geri alınıyor. Başta stres olmakla birlikte, can sıkıntısı, gelecek kaygı gibi duygusal sorunların çikolata, börek vb. gibi yiyecekler ile bastırılması deneniyor. Halbuki, diyet ile kilolarınızı verirsiniz, ancak ama sağlıklı beslenme değişikliği yaratmadığınız için yeniden alırsınız. Bu kadar denemenin ardından tekrar tekrar kiloların alınması sonucu özgüven sorunlarına da yol açabilir.

Atölye İçeriği

Bu atölye calışması Müge Yücel tarafından tasarlanmıştır. Enerji Psikoloji yöntemlerini kullanarak bu atölye kapsamında ihtiyacımız olan blokaj ve tıkanıklık temizliğini gerçekleştireceğiz.

  • Bilinçaltı faktörlerin ve tetikleyen duyguların tespiti
  • Aşırı yeme alışkanlığın nedenleri
  • Gün içindeki kederli iştah atakları
  • Bedenin ve duyguların ihtiyaçları
  • Bedenle ilişkilendirilmiş negatif duygulardan uygulama yaparak arınmak
  • Pozitif beden imajı uygulama ile geliştirmek

Kimler katılabilir?
18 yaş üstü kilo sorunu çeken herkes katılabilir.   

Kimler katılamaz?
Atölye sırasında EFT gibi enerji psikoloji teknikler kullanılacağı için şizofreni, bipolar bozukluk ve epilepsi rahatsızlığı olanların seanslardan ve eğitimlerden faydalanmaları mümkün değildir.

Eğitmen: Müge Yücel
Adres: Kimimila Dengede Yaşa; Fenerbahçe Mah. Bağdat Cad Mutlu Apt No 84-1 D:14 K1 Kadıköy – İstanbul  

Müge Yücel Kimdir?
Almanya’da doğmuş ve büyümüş olan Yücel, lisans derecesini Pazarlama alanında Michigan State University’de ve iki lisansüstü derecesini Uluslararası İşletme ve Uluslararası Finans alanında almıştır. Yurtdışında geçirilen bu dönemde, çeşitli alanlarda kazandığı önemli deneyimler sonrası, artık kariyerinde bir değişiklik yapmanın zamanı geldiğini düşünen Yücel, güzel İstanbul’a taşınmaya karar vermiş ve 2008’de kurumsal hayata girmiştir.

2014 yılında tesadüf yolu ile Gülcan Arpacıoğlu’nun verdiği EFT – Duygusal Özgürleşme Tekniği ile tanışmış ve bu mucize yöntem ile tanıştıktan sonra enerji psikolojisi alanına ilgisi artmış ve kendisini geliştirmeye başlamıştır. Tantra Yaşam Felsefesini benimsemiş olan Yücel, EFT Master diplomasını İngiltere merkezli Guild of Energists (GOE, eski ismiyle AMT – Association of Meridian Therapists) den almıştır. Enerji Psikoloji Teknikleri uzmanlığını TAT – Tapas Akupresur Tekniği, Enerji Hizalama Metodu, Reiki Master, Enerji Bedeni ve Çakra Şifacılığı, Meditasyon ve İmgeleme tekniklerini gibi alanlarında pekiştirmiştir. 2019 yılında ise profesyonel nöroplastisite diplomasını tamamlamış, bilişsel davranışcı terapi uygulayıcı (CBT) sertifikasyonu üzerinde çalışmaktadır.​ Şifa enerjisini Yücel, 2015 yılından beri düzenli olarak kurumsal ve bireysel olarak eğitim, seminer ve workshoplar vererek, paylaşmaktadır. Aynı zamanda danışanlarına bildiği yöntemleri kullanarak ve gerektiği yerde koçluk yaparak destek olmaktadır.

Yücel, seyahat etmeyi, yeni insanlarla, kültürlerle ve yemeklerle tanışmayı, dünyamızı farklı bakış açıları ile keşfetmeyi, deneyimlerini ve izlenimlerini fotoğrafçılık merakı ile kaydetmeyi sever.
Yücel, Association for Comprehensive Energy Psychology (A.C.E.P.)

15 February 2020 Saturday 11:00

15 February 2020 Saturday 15:00


Kimimila Dengede Yaşa, Kimimila Dengede Yasa, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Kendini Sifirla - Müge Yücel
Kendini Sifirla - Müge Yücel Questions For Organizer?

Sil baştan… “Sen” olmaya hazır mısın? Lunapark treni gibi yaşanan inişli çıkışlı hayatımızda bazen hayallerimizin peşini bırakırız. Potansiyelimizi %100 kullanmayız. Farkına varmadan rutin gerçekler ve kısıtlanmış alanlarımızda sıkışıp kalırız. İşte Kendini Sıfırla böyle zamanlarda elini uzatır. Kendi gücünü bulmaya, performansını ve motivasyonunu yükseltmeye, engellerini aşmaya, dengeni bulmaya ve endişelerini daha güzel bir geleceğe dönüştürmeye hazır mısın? Gel, mucizeleri birlikte yaşayalım. Enerji Psikolojisi Teknikleri, Çakra ve Energi Beden Şifacılığı, Tantra Yaşam Felsefesi, Usui Reiki gibi alanlarda bireysel seanslar ve grup atölye çalışmaları yapılmaktadır.