08 February 2020 - Saturday

Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık (9-12 Yaş)

İstanbul
Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık (9-12 Yaş)

Event Details

Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık (9-12 yaş)

THINK House, çocuklar için nitelikli bir atölyeye daha ev sahipliği yapıyor. Deneyimli eğitmen ve yazar Dağhan Dönmez ile Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık Atölye’sini kaçırmayın!

Önemli Not: Atölye süresince kullanılacak tüm malzemeler fiyata dahildir. Tüm malzemeler THINK House tarafından karşılanır. 

Atölye Hakkında

Atölye, çocukların kelimelerle düşü gücüne dayalı, yaratıcı bir ilişki kurarak öykü/hikaye/masal yaratma dinamiklerini öğrenmelerini ve hayata geçirmelerini içeriyor.  Genellikle bir hikâyede neyin anlatıldığı ile ilgilenen çocuklarımızın, bu çalışma ile birlikte yalnız neyin anlatıldığıyla değil, aynı zamanda nasıl anlatıldığı ile ilgilenecek duruma gelmesini ve bakış açısını zenginleştirmesini hedefliyoruz.

Neler Olacak?

Çocuklar, okuma alışkanlığı edinme yolunda adım atacak, kitapların renkli dünyasına dalacak, zihnindeki görselleri kağıda dökecek ve hayal gücünü etkin bir biçimde kullanacak. 

Neler Sağlayacak?

Çocuklar için yaratıcı yazarlık atölyesi, çocukların bireysel ve grup olarak yaratıcılıklarını kullanmalarını ve sosyal zekalarını geliştirmelerini sağlar. Kelimeler üzerine düşünme, hayal etme ve hikayeleştirme ile kitapların sıkıcı anlatılarının çok dışında, eğlenceli, öğretici ve özgüven sağlayan bir aktivitedir. 

Eğitmen Dönmez Kimdir?

Yirmi yıldır edebiyatla uğraşan Dönmez’in, Duvar Yazıları adında bir şiir kitabı bulunuyor. Koridor, Düşle-Edebiyat, Sanat ve Düşün, Eleştirel Kültür, Üvercinka, Eskimeyen Kitaplar ve İnsanokur gibi dergilerde şiirleri, deneme yazıları, hikâyeleri yayımlandı. İki yılı aşkın bir süre Aydınlık Gazetesi’nin Kitap Eki’nde, kitap eleştiri/tahlil yazıları kaleme alan Dönmez, 2020 yılında tamamlamayı planladığı bir roman üzerinde çalışıyor.

Çalıştığı kurumda, iç eğitmenler arasında düzenlenen 282 kişinin katıldığı yarışmada, “En Yaratıcı Video” dalında birinciliği bulunuyor. Bankanın eğitim biriminin yanı sıra, çocuk ve yetişkinlere yönelik çeşitli atölyelerde; eğitim ve atölye çalışmaları yapıyor. Bu mecralar arasında, Akademi Nar, Yeniköy Kitapçısı, Self Made Human International Academy, Mura Coffee gelmektedir. Halihazırda yaptığı Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna Atölyesi, Attilâ İlhan Atölyesi, Bir dizi, bir film: Şahsiyet Atölyesi, Beyaz Yakalının Hayalleri ve Kurumsal Hayat, Kendinle Tanışma Atölyesi isimli atölyeleri/eğitimleri bulunuyor. Dönmez, bir dönem 32 Punto isimli e-derginin, Sanat/Edebiyat Editörlüğü görevini yürütmüştür. 

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı üniversitenin, Bankacılık Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. Halen özel bir bankada denetmen ve eğitmen olarak görev yapıyor. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde, ikinci üniversitesini okuyor. 

Hayat boyu öğrenme ve öğretme gayesine sadık kalarak yaşamını sürdüren Dağhan Dönmez, küçük kızı Ilgaz’ın babası olarak; hem öğretmekte hem de Ilgaz’dan öğrenmektedir. 

08 February 2020 Saturday 11:00

08 February 2020 Saturday 12:30


Think House Istanbul, THINK House, Üsküdar, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
THINK House Questions For Organizer?

Neden şehrin en renklisi? 1- THINK House Sahne: THINK House, 'SAHNE' bölümü ile sahne performansına yeni bir soluk getiriyor. THINK House Ekibi olarak, 'Kafka'nın Maymunu' adlı ilk oyunumuz ile kapalı gişe heyecanı yaşıyoruz. Ayrıca THINK Sahne'de Betül Arım'ı, performans sanatından ilham alan 'AMA' adlı oyunu izleyebilirsiniz. 2- THINKBIG Serisi Workshop (Atölye): Ana müfredatımızda yer alan düşünce atölyelerine 'THINKBIG Serisi' diyoruz. Bu çalışmaları, klasik atölye/workshop anlayışından çıkartarak, birer sosyo-gösteriye dönüştürüyoruz. Tümü Türkiye'de ilk kez yapılıyor. 3- THINK ACADEMY (Kurumsal Eğitimler): Yaratıcılık, yeni nesil liderlik, üretkenlik ve insan doğası konularında, sıra dışı programlarımız ile kurumsal eğitim dünyasında fark yaratıyoruz. 4- THINK Coworking: THINK House'un ilham veren ofisi, etkinlik zamanı dışında ortak çalışma alanına dönüşüyor. 5- Mekan Kiralama (THINK Sizin!): THINK House, eğitim, toplantı organizasyonları ya da yaratıcı workshopları için mekan arayan bireysel ya da kurumsal müşterilerine, mekan kiralamada en iyi alternatifi sunuyor. THINKBIG Detaylı Bilgi ve Görsel İçin: THINK House Pazarlama İletişimi TEL: 533 5829997  hello@thinkhouseistanbul.com