07 February 2020 - Friday

Dam'da Konser: İdil Meşe

İstanbul, Beyoğlu
Dam'da Konser: İdil Meşe

Event Details

Dam'da 7 Şubat günü, bağımsız sahnenin sevilen şarkı yazarlarından İdil Meşe, dingin ve akustik bir tavırla şarkılarını seslendiriyor. İdil Meşe’ye, flüt ve gitarda Jesper Poelke eşlik ediyor.

Amerika, İrlanda ve Almanya’da müzik kariyerini sürdürürken doğduğu büyüdüğü şehir İstanbul’a dönen İdil Meşe, şarkısı Dünya Halim’i Ada Müzik'ten yayınladı. Dünya Halim gerçeklikle rüyanın birbirine karıştığı anlara dikkati çekiyor. Dinleyiciyi, yaşamın katı gerçekliğinin yumuşadığı sezgi anlarına ve kutunun dışına çıkıp kendine başka bir açıdan bakmaya davet ediyor.

Elektronik müzik projeleriyle birçok ülkede dinleyicisini kazanan şarkı yazarı, Da Poet’in hip-hop’u ve turntablism’iyle, kendi içsel hikayelerini birleştirdiği grubu Rain Lab ve elektronik müziğin yetenekli prodüktörlerinden Oceanvs Orientalis ile yazdığı şarkılarla tanınıyor.

Modern zaman hikayelerini elektronik bir tavırla anlatan Rain Lab, Kadebostany, Buttering Trio, Rampue, Kruder & Dorfmeister gibi sanatçılarla, Türkiye ve Avrupa’daki konserlerde aynı sahneyi paylaştı. Grup teklisi "Infatuation"ı Red Bull Berlin Stüdyolarında, prodüktör Christian Prommer’la kaydetti ve ilk kısaçaları Noiseist Records’dan çıktı.

İdil Meşe, Oceanvs Orientalis’in, Bar25 Records’dan yayınlanan kısaçalarındaki “The Cube”u yazdı, söyledi ve şarkı Acid Pauli tarafından remixlenerek uluslararası bilinirliğe ulaştı. Oceanvs Orientalis’in Kanto Records’dan çıkardığı “General Tales of Ordinary Madness” albümündeki şarkıların her birini İdil Meşe’nin sözleri ve vokali tamamlıyor. İdil Meşe’nin ortaklaşa yazdığı ve vokaliyle yer aldığı şarkılar arasında 90bpm’in Simsiyah, Mehmet Aslan’ın Efsun, Lemurian ve Carlita’nın Ay Taşları şarkıları da bulunuyor.

Giriş: 25 TL
Etkinlik başlangıcı 21.00
Konser 22.00

Damdayiz

07 February 2020 Friday 22:00

07 February 2020 Friday 23:45


damdayiz, Asmalı Mescit, Emir Nevruz Sokak, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Dam Questions For Organizer?

Dam hem bir ortak çalışma alanı hem de kültür sanat için alternatif bir mekandır.