,
27 December 2019 - Friday

Fuat Ergin (Konser)

İstanbul
Fuat Ergin (Konser)

Event Details

FUAT ERGİN 

1972 doğumlu Fuat, hip hop kültürüyle 1988 yılında tanıştı. İlk rap'ini 1992 yılınd ingilizce olarak yazdı. İlk solo albümünü ''Hassickdir'' i 1995-1999 yılları arasında kaydetti. 2003 yılında Dünya'nın en önemli hip hop oluşumlarından Wu-Tang'in beyni RZA' nın albümünde yer alarak Türkçe rap'i ilk kez en köklü uluslar arası hip hop arenasına taşıdı. Fuat, çağdaş sanatçı Halil Altınder' in New York modern sanatlar müzesinde (MoMa) kalıcı eser olarak bulunan ''Wonderland'' video art çalışmasında yer almaktadır. 90' ların ortasından bu yana geçler ve çocuklarla rap workshop' lar yapan Fuat, şu ana dek çok sayıda gencin hip hop kültürü ile tanışmasına vesile olmuştur.

Uzun bir ardan sonra biriktirdiği her şeyi OMURGA  albümünde anlatan Fuat, müzik kariyeri süresince Türkiye' de ve Avrupa' nın bir çok şehrinde konserler vermiştir. İstanbul, Ortaköy' de bulunan Laika Tiki Bar & Eatery' de Dont Tell Mama başlığı altında gerçekleştireceği konsere hazırlanan Fuat, 27 Aralık Cumai gecenizi yakacak.

ÖN PERFORMANSLAR;

DİPNOT

OZAN ERTURAN

BERZAH

27 December 2019 Friday 22:00

Laika Tiki Bar & Eatery, Laika Tiki Bar&Eatry, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Laika Tiki Bar & Eatery diekatzen@gmail.com +905511338660

Türkiye'nin ilk Tiki Bar konseptli mekanı Ortaköy'de konumlandı. Aztec kültürünü yansıtan dekoratif giydirmelerle sıcak, samimi bir atmosfer yakalayan Laika Tiki Bar, birbirinden önemli etkinlikleri meraklılarıyla buluşturmaya başladı.