19 October 2019 - Saturday

VR: Yeni Hikayecilikte Sanat ve Bilimin Geleceği

Bursa
VR: Yeni Hikayecilikte Sanat ve Bilimin Geleceği

Event Details

Eğitim başvuruları  16 Ekim 2019' a kadar geçerlidir. Bu tarihten itibaren yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

VR: Yeni Hikayecilikte Sanat ve Bilimin Geleceği

TECHLAB etkinlik serisinin Ekim ayı konusu Sanal Gerçeklik. NEXLAB - MUSE VR işbirliğiyle Sanal Gerçeklik teknolojisine farklı bakış açısı kazandıracak, ilham verici bir etkinlik planladık.

Sanal gerçeklik dünyasına bu macera dolu yolculukta dümen, MUSE VR kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmeni Talat Alkan kontrolünde. Sanatın sanal gerçeklikle dramatizasyonu konusundaki deneyimlerini seninle paylaşacak.

Etkinliğin ilk bölümünde farklı yönleriyle sanal gerçeklik kavramına odaklanacağız. “Yeni Hikayecilikte Sanat ve Bilimin Geleceği” başlığıyla “Sanat bir deneyime dönüşebilir mi?” sorusuna cevap arayacağız.

Dinlemek, konuşmak tabi ki önemli de daha ileriye gitmen ve kapsamlı bir algıya sahip olman için etkinliğin ikinci bölümünde deneyim seni bekliyor.

Muse VR’ın yarattığı “Sanal Devrim”, “Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk”, “A Windy Night in Colorado; In Tesla’s Lab”, “Michelangelo’s Dream” dünya çapında bilinirliği olan eserleri ile VR deneyimini soluksuz yaşayacaksın.

Son bölümde ise deneyim kurgulama workshop’u ile de sanal gerçeklik teknolojisini içselleştirmeni amaçlıyoruz. Aynı zamanda bu bir ekip çalışması olacak. Kısa ve açıklayıcı bir girişten sonra, her ekip kendi hikayesini hazırlayacak. Bir senaryo yazıp kullanıcı deneyimini yarattıktan sonra tasarlayacaksınız.

Girişimci, sanatçı, yaratıcı ve yenilikçi topluluklara yönelik muazzam bir etkinliğe ev sahipliği yapacağımız için heyecanlıyız. Heyecanımızı paylaşmak ve yeni yaratıcı toplulukları oluşturmak için sen de aramıza katıl!

Program
14:00 - 14:30 Kayıt ve Tanışma
14:30 - 15:30 Hikaye Anlatıcılığının Geleceği
15:30 - 16:00 VR Deneyimi
16:00 - 17:30 Workshop – Deneyim Kurgulama

Notlar

Etkileşimin ve katılımcılığın atölyelerin verimliliğini arttırdığını biliyoruz. Katılımcılara maksimum fayda sağlamak amacı ile bu atölyeyi 30 kişilik bir kontenjanda sınırlı tutmaya karar verdik. Muse VR iş birliği ile planladığımız bu etkinlik için herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Farklı disiplinlerin bir araya geldiği ortamlarda verimliliğin üst seviyelerde olduğunun bilincindeyiz. Bu etkinlikte de farklı disiplinlerin bir araya gelebilmesi için 16 Ekim Çarşamba gününe kadar başvuruları toplayacağız. 18 Ekim Cuma günü ise tüm başvurulara olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlayacağız. Başvuruları değerlendirirken dikkat edeceğimiz kriterler:

Cinsiyet Eşitliği
Meslek Gruplarında göre dengeli bir dağılım
VR konusundaki merak ve ilgi
Yaş ortalaması (x-y-z kuşaklarından dengeli bir dağılım)

19 October 2019 Saturday 14:00

19 October 2019 Saturday 18:00


NEXLAB, 23 Nisan Mah. Mithat Paşa Cad. Detay Premium No:21 A/C Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa


View Map

Event Promoter

NEXLAB
NEXLAB Questions For Organizer?

Gelişen yeni nesil teknolojilerin, fiziksel ve dijital üretim araçlarının keşfedilmesine, anlaşılmasına, kullanılmasına; profesyonel ve amatör birikime sahip kişilerin bir araya gelip üretim yapabilmelerine, işlerini geliştirebilmelerine, projelerini paylaşabilmelerine imkan sağlıyor, birlikte daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışıyoruz. Aynı zamanda teknoloji, tasarım, girişimcilik, bilim, sanat, zanaat konularında atölye çalışması, söyleşi, performans, gösteri, sergi türlerinde etkinlikler düzenliyoruz.