27 April 2020 - Monday

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı Gösterisi

İstanbul
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı Gösterisi

Event Details

MSGSÜ İDK Bale Anasanat Dalı 1971 yılında kurulmuştur. Bale Sanatı’nın ülkemizde geçirmiş olduğu gelişim sürecine önemli katkılar sağlamış ve bu amaçla türlü atılımlar gerçekleştirmiştir. Anasanat Dalı ilk olarak Aberdeen Dans Festivali’ne (İskoçya’ya) davet edilmiş bunu takip eden yıllarda başta İstanbul olmak üzere, I. Ankara Müzik Festivali, Karadeniz Turnesi, Dame Ninette De Valois ve Türk Balesini (İskoç balesi solist dansçılarının katılımı ile) Tanıtım Etkinlikleri ve Habitat İstanbul gibi önemli sanat organizasyonlarının içerisinde yer alma başarısını göstermiştir. Yapılan yüksek seviyede ki çalışmalar sayesinde Anasanat dalının uluslararası alanda ki etkinliği artmıştır. Bu gelişmeler dansın klasik ve modern dans diye ikiye ayrılması gerekliliğini ortaya çıkarmış, böylece Türkiye’nin ilk resmi Modern Dans Programı olma özelliğine sahip olan MSGSÜ Devlet Konservatuvarı, Modern Dans Sanat Dalı 1992 yılında kurulmuştur. Modern Dans Sanat Dalı Türkiye’nin ilk modern dans programı olma özelliğine sahiptir ve 1992 yılında kurulmuştur. Sanat dalının en güncel dans teknikleri yanı sıra, bedenin eğitimi konusunda içsel ve somatik çalışmalara, yaratıcılığı teşvik eden derslere geniş yer vermektedir. Birbirinden yetenekli öğrencileri ve değerli hocalarıyla Kültür’de şahane bir bale akşamı izleyenlerini bekliyor.

 

27 April 2020 Monday 19:00

27 April 2020 Monday 21:00


Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, İstanbul Kültür Ünv., Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh., 34156 Bakırköy, Bakırköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi
Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi Questions For Organizer?

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi içinde yer alan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi; çok amaçlı sahnesi, teknik donanımı, 750 kişilik seyirci kapasitesi, modern fuayesi ve kulisi ile hizmet vermektedir. Pek çok uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yapan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi bugüne kadar İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Fazıl Say, Şirin Pancaroğlu, Cihat Aşkın, Gershwin Quartet, Borusan Quartet, Genco Erkal, Erol Büyükburç, Ajda Pekkan, Gülsin Onay, Bolşoy Balesi, Verda Erman, Ayla Erduran, Ziya Azazi ve Burhan Öcal gibi isimleri ağırlamıştır. Çağdaş tasarımı, profesyonel teknik donanımı ile sanat kurumlarının farklı sahneleme tekniklerini kolaylıkla uygulayabildikleri ve bu nedenle tercih edilen belli başlı sahnelerden biri olma özelliğine sahiptir.