12 December 2019 - Thursday

Kedi Sahne Sanatları - Anneme Artık Dur Lazım

İstanbul, Bakırköy
Kedi Sahne Sanatları - Anneme Artık Dur Lazım

Event Details

Öğrenci Bileti İndirim Kodu: biletogrenci  (Öğrenci indirimden yararlandıysanız girişte öğrenci kimliğinizi göstermenizi rica ederiz)

Kedi Sahne Sanatları, yeniden Akıngüç Sahnesi’nde!

Geçtiğimiz yıl Haldun Dormen ve Kedi Sahne Sanatları'nın değerli oyuncularının etkileyici performansları bu yıl da çok değerli diğer oyuncularıyla Akıngüç Sahnesi’ne konuk oluyor! Eski bir İstanbul hanımefendisi olan Neveser Hanım (Suna Keskin) uzun süredir ona yarenlik eden yardımcısı Nazmiş (Ecmel İs) ile birlikte yaşamaktadır. Başarılı bir iş kadını olan kızını (Damla Cercisoğlu) hâlâ küçük kızı gibi gören Neveser Hanım, kızının hayatına müdahale etmesini engellemektedir. Ta ki, otuz yıldır kullandığı emektar arabasıyla bir polis aracına çarpana kadar. Çünkü artık ona bir şoför (Hakan Altıner) gerekmektedir. Driving Miss Daisy adlı filmden uyarlanmış olan “Anneme Artık DUR Lazım”, 1988 yılında Sinemada Drama dalında Pulitzer ödülüne, 1989 yılında ekrana uyarlama dalında Akademi ödülüne layık görüldü.

 

OYUNCULAR Hakan Altıner, Suna Keskin, Damla Cercisoğlu, Ecmel İs
YÖNETEN Hakan ALTINER
DEKOR / KOSTÜM TASARIMI Tülin PURAL
IŞIK TASARIMI Özgür Kaan PURAL
SES TASARIM Ufuk SERBEST
AFİŞ VE GÖRSEL TASARIM Barış ÇANTAY
OYUN FOTOĞRAFLARI Ege İŞLEK
REJİ ASİSTANI / SAHNE AMİRİ Duygun Nihan TAŞ
KOSTÜM SORUMLUSU Rana BATIYEL
DEKOR UYGULAMA Abdullah GÜNDÜZ / Ömer Faruk ŞAFAK

Kimler Katılabilir?

  • Etkinlik genel katılıma açıktır.

Ulaşım

Adres: Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi. İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi E-5 Karayolu Üzeri Bakırköy / İstanbul 34158

Nasıl giderim?

  • M1 Metro ve Metrobüs hatlarının Yenibosna durağında veya İEET otobüs hatlarının Kuleli ve Kültür Üniversitesi duraklarında inerek ulaşabilirsiniz.
  • Kendi araçlarıyla gelecek misafirlerimiz için ücretsiz otopark hizmeti verilir.

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'ne ulaşım için tıklayınız.

Etkinlik Kuralları

  • Etkinlikte oturma düzeni vardır.
  • Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmamaktadır.
  • Salona içecek ve yiyecek alınmamaktadır.

 

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi hakkında

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi içinde yer alan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi; çok amaçlı sahnesi, teknik donanımı, 750 kişilik seyirci kapasitesi, modern fuayesi ve kulisi ile hizmet vermektedir.

Pek çok uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yapan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi bugüne kadar İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Fazıl Say, Şirin Pancaroğlu, Cihat Aşkın, Gershwin Quartet, Borusan Quartet, Genco Erkal, Erol Büyükburç, Ajda Pekkan, Gülsin Onay, Bolşoy Balesi, Verda Erman, Ayla Erduran, Ziya Azazi ve Burhan Öcal gibi isimleri ağırlamıştır.

Çağdaş tasarımı, profesyonel teknik donanımı ile sanat kurumlarının farklı sahneleme tekniklerini kolaylıkla uygulayabildikleri ve bu nedenle tercih edilen belli başlı sahnelerden biri olma özelliğine sahiptir.

12 December 2019 Thursday 19:00

12 December 2019 Thursday 21:00


Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, İstanbul Kültür Ünv., Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh., 34156 Bakırköy, Bakırköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi
Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi Questions For Organizer?

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi içinde yer alan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi; çok amaçlı sahnesi, teknik donanımı, 750 kişilik seyirci kapasitesi, modern fuayesi ve kulisi ile hizmet vermektedir. Pek çok uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yapan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi bugüne kadar İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Fazıl Say, Şirin Pancaroğlu, Cihat Aşkın, Gershwin Quartet, Borusan Quartet, Genco Erkal, Erol Büyükburç, Ajda Pekkan, Gülsin Onay, Bolşoy Balesi, Verda Erman, Ayla Erduran, Ziya Azazi ve Burhan Öcal gibi isimleri ağırlamıştır. Çağdaş tasarımı, profesyonel teknik donanımı ile sanat kurumlarının farklı sahneleme tekniklerini kolaylıkla uygulayabildikleri ve bu nedenle tercih edilen belli başlı sahnelerden biri olma özelliğine sahiptir.