06 October 2019 - Sunday

TiyatroYoga Atölyesi - Ücretsiz Tanıtım Etkinliği

İstanbul, Şişli
TiyatroYoga Atölyesi - Ücretsiz Tanıtım Etkinliği

Event Details

TİYATROYOGA ATÖLYESİ

Bedenden Oyuna, Oyundan Keşfe

TiyatroYoga Atölyesi eğitimleri Kasım 2018’den bu yana, JointIdea çatısı altında gerçekleşmeye devam ediyor.

Nilay Erdönmez ve Yeşim Çağlayan tarafından kurulan TiyatroYoga Atölyesi eğitimleri süresince, yoga pozları ve akışları, meditasyon ve nefes çalışmalarıyla kazanılan bedensel esneklik, enerji ve yaratıcılık tiyatro çalışmalarıyla sahneye taşınıyor.

Atölyenin kapıları 16 yaş üstü, tiyatro ve/veya  yoga alanlarında deneyimi olan ya da olmayan, herkes için açık.

Temel oyunculuk çalışmaları, tiyatro ve sinema alanlarında okuma, izleme ve karakter çalışmaları, sinir sistemi, beden anatomisi, nefes egzersizlerinin yer aldığı süreç boyunca TiyatroYoga Atölyesi bu konularda farklı uzman, eğitmen ve sanatçıları da konuk ediyor.

Yıl boyu devam edecek olan TiyatroYoga Atölyesi eğitimlerinin uzun dönemli kurs programı 20 Ekim tarihinde JointIdea Arnavutköy’de başlayacak.
 
6 ve 13 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek ücretsiz tanışma dersleri herkese açık! 
 
Çalışmalar sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirildiğinden ücretsiz katılım için kayıt yaptırmanız önemle rica olunur.

*Uygulamalar hareketli çalışmalardan oluşur. Rahat ve hareketleri kısıtlamayacak kıyafetlerle gelinmesi tavsiye edilir.
_______________________________

Yeşim Çağlayan Hakkında

1974 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olmasının ardından farklı ulusal ve uluslararası kurumlarda doğa koruma ve sürdürülebilirlik iletişimi ile ilgili çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

2014-2019 yılları arasında Amerika’da yayımlanan, Yoga Journal dergisinin Türkçe edisyonu kapsamında Genel Yayın Yönetmeni görevini yürüttü. 2002 yılından bu yana yoga ile ilgileniyor. 2016 yılında Zeynep Aksoy’dan aldığı eğitimle Yoga Eğitmeni oldu. Ardından David Cornwell Meditasyon Teknikleri Eğitimi, Devrim Akkaya Çakra Yoga Atölyeleri, Madelyn Kent His Odaklı Yazarlık Kursu, Semiha Berksoy Vakfı bünyesinde 2 yıl Temel Oyunculuk Eğitimi, Devrim Akkaya Yin Yoga Uzmanlaşma Programı, Başak Deepa Yüksel YogaCici Çocuk Yogası Eğitimlerine katıldı.

Hareket ve oyunun iyileştirici ve dönüştürücü gücünü paylaşmak üzere Nilay Erdönmez ile TiyatroYoga Atölyesi'ni kurdu. Evli ve 2 kedili olan Yeşim; yemek yapmayı, yürümeyi, dans etmeyi, gezmeyi, okumayı, yazmayı, güneşi, denizi ve doğayı çok sever. Sevgiyle mikro yeşillikler yetiştirmekte olduğu bir küçük serası var.

Nilay Erdönmez Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu, yüksek lisans eğitimini de yine aynı üniversitesinin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. 2006 yılından bu yana birçok kurum tiyatrosu ve özel tiyatroda rol alan Nilay Erdönmez son olarak 2016-2018 yılları arasında ba-tiyatro'nun tek kişilik projesi “Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar” ve 2018 yılında prömiyerini yapan “Julie” oyunlarında yer aldı.

2012 yapımı "Gözetleme Kulesi" filmiyle kamera karşısına geçmiş ve bu filmdeki rolüyle ulusal ve uluslararası pek çok festivalde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Adana Altın Koza, Nürnberg Film Festival, Brasilla Film Festival, Texas Film Expo ödülleri sahip olduğu ödüllerden bazılarıdır. Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Sevdaluk, Tehlikeli Karım, Kardeş Çocukları televizyon dizilerinin yanı sıra Bütün Saadetler Mümkündür, Mezarcı, Kapı sinema filmleri yer aldığı diğer yapımlardır. 2018 yılında Yeşim Çağlayan ile birlikte TiyatroYoga Atölyesi'ni kuran Nilay Erdönmez, 2010 yılından bu yana, tiyatro ve etkili konuşma eğitmenliği yapmayı sürdürmektedir.

06 October 2019 Sunday 14:00

06 October 2019 Sunday 16:00


Joint Idea, Kanyon, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Joint Idea Questions For Organizer?

Joint Idea insan algoritması ile işleyen ve sürdürülebilir bir Dünya için yaratıma alan açan sinerji ve iş birliği platformu. Joint Idea’nın daimi gelişim platformu Life Works Labs kapsamında gerçekleştirilen eğitimler, atölyeler, sohbetler ve alan tutma çalışmaları, uluslararası sosyal kabilemiz Love Mafia üyelerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Amacımız kendini gerçekleştirmeye ve yaratıcı gücünü uyandırmaya niyet etmiş kişilere bizlere okullarda öğretilmeyen ve yeni dünyada ihtiyacımız olan donatıları ulaştırmak. Sizleri aramızda görmek bizlere keyif verecektir. Sosyal kabilemize dahil olmak isteyenleri www.lovemafia.co'ya davet etmek isteriz.