03 September 2019 - Tuesday

3D Printing in Action

İstanbul, Şişli
3D Printing in Action

Event Details

3 boyutlu yazıcıları gündelik hayatta karşılaştığımız problemleri çözmek için başkalarından destek almadan nasıl kullanabiliriz?

3 boyutlu yazıcılar hayatımızın her alanına farklı şekillerde girmeye başladı ve biz bu cümleyi her yerde okur olduk. Peki 3 boyutlu yazıcıların gündelik hayat akışımızı nasıl değiştirebileceğinin gerçekten farkında mıyız?

3 boyutlu basım teknolojisini hem teorik hem de pratik olarak ele aldığımız bu eğitimde yukarıdaki soruların peşinden gideceğiz. 3 boyutlu baskı uygulamalarını yakın çevremizdeki problemleri çözmek için kullanarak tanımlanan bir probleme getirdiğimiz çözüm önerilerini 3 boyutlu modelleyip üretiyoruz.

Eğitmen: Mertcan Avcı, Prototipleme Lab Sorumlusu, ATÖLYE

Katılımcıların 3 boyutlu modelleme ve baskı konularında tecrübesi olması beklenmemektedir. Bu teknolojiyi gündelik hayatına daha yakın kılmak isteyen herkes workshop katılımcısı olabilir. 

Notlar:

– Katılımcılar eğitim sonrasında basımı yapılacak modelleri saklayabilirler.
– Etkinlik dili Türkçe’dir.
– Katılımcıların workshop için yanlarında bilgisayar getirmeleri beklenmektedir.

03 September 2019 Tuesday 17:30

03 September 2019 Tuesday 20:30


ATÖLYE, Silahşör Caddesi, Birahane Sokak, No:1, Bomontiada, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
ATÖLYE

ATÖLYE is an interaction and creativity platform located in bomontiada, the Historical Bomonti Beer Factory. As the ATÖLYE team, the transdisciplinary design and innovation studio behind the ATÖLYE project, we've been relentlessly working on curating a community of designers, technologists, social scientists and innovative startups to collaborate on interdisciplinary projects that can create long term value. This community is at the heart of what ATÖLYE stands for. Both individual and corporate members go through a rigorous application process. Every discipline has a quota to balance the representation of different perspectives as well as to maintain a unique chemistry.