11 June 2019 - Tuesday

Hacking Everyday Objects

İstanbul
Hacking Everyday Objects

Event Details

HACKING EVERYDAY OBJECTS

 

Masa lambamız arada söylediklerimizi anlasa ne güzel olurdu.

Sarılarak yattığımız oyuncak ayı bizi sabahları dürterek kaldırsa.

Dolapta çürümeye terk edilmiş patateslerle bir elektronik davul seti kursak?

“Hacking Everyday Objects” workshop serisinde günlük hayatta kullandığımız objeleri ‘’hack’’liyoruz. Toplamda 12 saat sürecek çalışmada; önce üretim teknolojilerini, kod yazmayı ve temel elektronik devre oluşturmayı öğreneceğiz. Sonrasında da  kendi seçeceğimiz objeleri öğrendiğimiz bilgileri kullanarak hack’leyip dijitalleştirerek alışkın olduğumuz işlevlerinden başka bir hale büründüreceğiz.

 

Program

11.06.2019 Salı 17:30 – 20:30 – Hack’leme kavramı; brainstorming ve bodystorming teknikleri ile yeni fikir geliştirme ve prototiplemeye giriş.

13.16.2019 Perşembe 17:30 – 20:30 – Dijital ve fiziksel prototipleme teknikleri: sensörler ve etkileşim

18.06.2019 Salı 17:30 – 20:30 – Getirilen ürünler üzerinden ileri dönüşüm, tasarım ve hack’leme süreci

25.06.2019 Salı 17:30 – 20:30Hack’leme sürecini bitirme, süreç sunumu ve sergi

 

Notlar

  • Öğrenci indiriminden faydalanmak için öğrenci olduğunu kanıtlayan bir belge göndermeniz gerekmektedir.
  • Hacking Everyday Objects ile ilgili Medium makalemizi okumak için tıklayın.

  • Hacking Everyday Objects workshop videosunu izlemek için tıklayın.

  • Eğitim dili Türkçe’dir. 

 

Eğitmen

Mertcan Avcı

Mertcan, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun oldu. 2B ve 3B animasyon, temel elektronik, ürün ameliyatı, ürün fotoğrafçılığı, girişimcilik, temel psikoloji ve şiddetsiz iletişim gibi eğitimler aldı. Her zaman bu hayatın çırağı olacağı düşüncesiyle karşısına çıkan bütün kaynakları kullanarak öğrenmeye devam eden Mertcan, şu an Veri Stratejisi Geliştirme ve Nesnelerin İnterneti üzerine çalışıyor.

2017 yılında ATÖLYE ekibine katılan Mertcan, ATÖLYE'de teori ve uygulamanın harmanlandığı workshop tasarımları ve kolaylaştırıcılığı, fiziksel ve dijital prototipleme ve üretim süreç yönetimi gibi başlıklarla ilgilenerek, Prototipleme Lab Sorumlusu olarak çalışıyor.

11 June 2019 Tuesday 17:30

25 June 2019 Tuesday 20:30


ATÖLYE, Silahşör Caddesi, Birahane Sokak, No:1, Bomontiada, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
ATÖLYE Questions For Organizer?

ATÖLYE is an interaction and creativity platform located in bomontiada, the Historical Bomonti Beer Factory. As the ATÖLYE team, the transdisciplinary design and innovation studio behind the ATÖLYE project, we've been relentlessly working on curating a community of designers, technologists, social scientists and innovative startups to collaborate on interdisciplinary projects that can create long term value. This community is at the heart of what ATÖLYE stands for. Both individual and corporate members go through a rigorous application process. Every discipline has a quota to balance the representation of different perspectives as well as to maintain a unique chemistry.