21 June 2019 - Friday

5.KAViyer, Doğa ile İçiçe Kav ve Kariyer Değiştirme Atölyesi

İstanbul
5.KAViyer, Doğa ile İçiçe Kav ve Kariyer Değiştirme Atölyesi

Event Details

Bugün 35 yaş ve üzeri olan kuşak TOST KUŞAK’ı. Bu kuşağıın en temel problemlerinden biri; hızlı değişimlerin yaşandığı süreçte halen çalışma döneminde oldukları için, işlerini korumakta ve iş devamlılığı sağlamakta zorluk çekiyor olması. İş hayatları içerisinde iki ve daha çok kez alan değiştirmek sık karşılaşılan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. İş değiştirme ve tutunma süreçleri oldukça zor ve sancılı bir süreç.


Bu süreçlerden geçen bizler, henüz geçmekte olanların süreç yönetimine katkı sağlamak için KAViyer adında bir proje geliştirdik. Bu projenin ana amacı, katılımcıların deneyimlerini, yetkinliklerini, ilgi alanlarını tarayarak hangi yeni mesleklere nasıl dönüştürebileceğini keşfetmesi ve 5 günün sonunda neler yapabileceğinize dair bir yol haritası hazırlayarak rotasını belirlemesi. 

​Beş gün sürecek atölyemizde neler yapacağız?

1.Gün: Kariyer Geçmişim ve Ben

2.Gün: Biriktirdiklerim (Yetkinlikler, Beceriler, Deneyim, Çevre-Ortam, Kişiler-Network)

3.Gün: Hayallerim, İsteklerim ve İhtiyaçlarım

4.Gün: Yeni Meslekler ve Ben

5.Gün: Hayallerden hedeflere Yol Haritam

Kimler Katılmalı : Kendine özel bir zaman dilimi hediye ederek gerçekten ne istediğine bakmak isteyen, kafam karışık netleşmeye ihtiyacım var diyen, değişimin sancılarını kolaylaştıracak yeni bakış açıları görmek isteyen,çoklu düşünmenin, beyin fırtınalarının yararına inanan, kav ve kariyer değişikliğinde kendini yalnız hissetmek istemeyen herkes. 

Kendimi daha iyi tanımak, ne istediğimi yada sorunumu tanımlamak istiyorum, işimi sevmiyorum, emekliyim yeniden başlamak istiyorum, artık kendi alanımda iş bulamıyorum, son zamanlarda nedense hep patinaj çekiyorum diyorsanız biz KAViyer deyiz.

Daha Önce Katılanlar Ne Dedi 

https://www.uretkeniz.biz/kaviyer 

Atölye sonrası kazanımlar:
Atölyemizde; yetkinliklerinizi nasıl yeni mesleklere dönüştüreceğinizi keşfeder, neler yapabileceğinize dair yol haritasıyla rotanızı belirler, #üretken bireylerle güçlü, kalıcı profesyonel ilişkiler kurar, yolculuğunuzda birlikteliğin gücünü hissedersiniz.

Atölye Kolaylaştırıcıları 
​Melek Bar Elmas :https://www.uretkeniz.biz/melekbarelmas
Fatoş Somsa https://www.uretkeniz.biz/fatossomsa
Evrensev Ergün https://www.uretkeniz.biz/evrensevergunAtölye süresi : 5 tam gün- sabah 10.00 - Akşam 17.00

Katılımcı Sayısı : Atölye çalışmalarımız 20 kişi ile sınırlıdır.

Tarih : 21-22-23 Haziran 2019 ( Cuma-Cumartesi- Pazar )

29 -30 Haziran 2019 ( Cumartesi-Pazar)

Yer : Atolye Bahçesi, @atolyebahcesi
Odayeri köyü, Samanlı sokak No.3 Eyüpsultan- İstanbul

Not : Odayeri köyü, Göktürk’e 9 km mesafede İstanbul’un en yakın köylerinden biridir. Göktürk’e kadar düzenli toplu taşıt hizmeti bulunmaktadır. Göktürk-Odayeri köyü ulaşım için desteğine ihtiyacınız olursa bizimle temas edebilrsiniz.

Katılım Bedeli : 1.500 + KDV ( Kdv dahil 1.770 TL)
Fiyata dahil olanlar : Öğlen yemekleri, ara ikramlar, atölye materyalleri 
IBAN: TR760003200000000066792462
Hesap Adı: Sınırlı Sorumlu Üretkeniz.Biz Hizmet ve Üretim Kooperatifi


Atölye ye katılmak istiyorum ancak ekonomik olarak koşullarım zorluyor diyorsanız, arayın, sizin için birlikte çözüm geliştirelim.

​​Hemen BAŞVURUN çünkü sadece 20 kişilik yerimiz var :)

Kayıt olmak için lütfen TIKLA 

https://forms.gle/y6eGZAUmHgqLAWyw7

21 June 2019 Friday 10:00

30 June 2019 Sunday 17:00


Odayeri Köyü Atölye Bahçesi, Odayeri Mah. Samanlı sok. No.3 Eyup, Eyüp, İstanbul


View Map

Event Promoter

Üretkeniz.biz
Üretkeniz.biz Questions For Organizer?

Biz; TOST KUŞAĞI olan ve bu kuşağın sorunlarına çözüm üretmek için çalışan sosyal girişimcileriz. Tost Kuşağı; buzdolabından internetin baş döndürücü hızına kadar tüm değişimleri yaşamış, uyumlanmaya çalışmış, bugün 35 yaş ve üzerinde olan bireylerden oluşmaktadır. Bu kuşağın en temel sorunlarından birisi; hızlı değişimlerin yaşandığı günümüzde işlerini korumak ve iş devamlılığını sağlamaktır. Uzayan ömürler ve hızlı değişim, bireyleri birden çok kez meslek değiştirmeye zorluyor. İş değiştirme ve tutunma oldukça zor ve sancılı bir süreç. Bizler öncelikle 35-70 yaş arasında tam zamanlı çalışamayan ya da çalışmak istemeyen yetkin bireylerin tekrar ekonomiye kazandırılması için çalışıyoruz. Uzun soluklu hedefimiz ise yaş alan yaşam alanları oluşturmak, üretken yaşlılar olarak hayatlarımızı sürdürmek, yaşlı bakımına teknolojiye dayalı yenilikçi çözümler üretmektir.