20 April 2019 - Saturday

4. Eğitimde Değişim Konferansı #EDKKonya

Konya, Selçuklu
4. Eğitimde Değişim Konferansı #EDKKonya

Event Details

Değerli Eğitim Sevdalıları;

Sizleri 20 Nisan 2019 tarihinde Mevlana diyarı, huzur ve hoşgörü şehri Konya’da Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz, Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından organize edilen “4. EĞİTİMDE DEĞİŞİM KONFERANSI”na davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Dünyada ve özellikle içinde bulunduğumuz coğrafyada yaşanan olaylar her defasında eğitimin önemini ortaya koymaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu belgesi, çocukların mutluluğunu esas alan, insan odaklı, nitelikli ve kapsayıcı eğitime yönelik hedefleri gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. “Değişimin Bir Parçası Ol” sloganı ile gerçekleştireceğimiz kongremizin temel amacı güncel gelişmeleri 2023 hedefleri doğrultusunda değerlendirmek ve Türkiye’nin önde gelen alan uzmanlarının bilgi ve tecrübelerini tüm eğitimcilerle paylaşmalarını sağlamaktır.

Kongremiz, eğitime gönül veren dostları bir araya getiren hem bilimsel hem de mesleki gelişmelerin paylaşılmasının ve tartışılmasının hedeflendiği önemli bir platformdur. Bu sebepten eğitimciler aralarındaki iletişim ve işbirliğini arttırmak, paylaşımlarını yeni fikirlerle zenginleştirebilmek için panellerde, atölyelerde ve sunumlarda bir araya geleceklerdir.

Tüm eğitimcileri, sonuçlarının ülkemize ve eğitim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umut ettiğimiz “4. EĞİTİMDE DEĞİŞİM KONFERANSI”nda görmekten onur duyacağız.

Saygılarımızla,
Dr. Öğr. Üyesi Bengü TÜRKOĞLU
EDKKonya Organizasyon Komitesi Başkanı

4. Eğitimde Değişim Konferansı Anadolu’nun en büyük kongre merkezinde!

Uzmanlardan öğrenebilir, diğer katılımcılardan ilham alabilir ve kişisel öğrenme ağınızı oluşturabilirsiniz. Eğitimde Değişim Konferansı #EDKKonya, katılımcıların uzmanlardan öğreneceği, meslektaşlarından ilham alacağı, iyi bir network oluşturacağı ve öğrenirken eğlenecekleri farklı bir konferans olarak tasarlandı.

Eğitimde Değişim Konferansı; 2015 ve 2016 Yılında MEF Üniversitesinde, Şubat 2019’da İzmir’de gerçekleştirildi.

NEDEN EDK?

Türkiye’nin önde gelen eğitimcileri ve birçok konferansta ana konuşmacı olan uzmanlar EDK’da! Kendi alanlarında uzman eğitimciler tecrübelerini sertifikalı atölyeler ve panellerde paylaşacaklar. Amacımız öğretmenin merak ettiği bir konuyu önce uzmanından yarım gün sürecek atölyede öğrenmesi, sonra da farklı öğretmenlerden aynı konuda uygulama örneği dinlemesi. 

ATÖLYELER

Sabah bölümünde yer alacak atölye çalışmalarında alanında uzman konuklarımızdan ilginizi çeken konulardaki atölye çalışmalarına katılabileceksiniz. 3 saat sürecek eş zamanlı atölye çalışmaları gerçekleştirilecek ve bu çalışmalarla katılımcılar konuyu derinlemesine öğrenerek kendilerini geliştirecekler. Katılımcılarımıza atölye uzmanı imzalı katılım sertifikası verilecektir. 

PANELLER

EDKKonya sizleri alanında uzman katılımcılarla gerçekleşecek panel oturumlarına davet ediyor. Birçok uzmanın katılacağı “roundtable” konseptinde planlanan panel oturumlarında görüşler tartışılacak, katılımcılar birçok görüşü öğrenme ve tartışma fırsatı bulacaklar.

EŞZAMANLI OTURUMLAR/SUNUMLAR

Eş zamanlı gerçekleşecek bu ilham verici oturumlarda öğretmen ve uzmanlar sınıf deneyimlerini, araştırma bulgularını paylaşacaklar. Oturumlar, katılımcılar için ilham verici olacak şekilde planlanmıştır.

AKTİVİTELER

Katılımcıların dinlenmek ve meslektaşları ile birlikte eğlenmek için zamana ihtiyaçları olacağına inanıyoruz. Bu amaçla bazı eğlenceli etkinlikler planladık. Katılımcıları daha birçok sürpriz bekliyor olacak.

KİŞİSEL ÖĞRENME AĞINIZI OLUŞTURUN

Bu konferans aynı zamanda insanların birbirleriyle tanışmalarını ve bu şekilde kişisel öğrenme ağlarını oluşturmayı amaçlamakta. Sosyal toplantılar, kahve molaları, eğlenceli oturum araları ve sosyal bir yemek, yepyeni dostluklar ve  bağlantılar kurmanızı sağlayacaktır. 

KONFERANS YERİ

Eğitimde Değişim Konferansı Anadolu’nun en büyük kongre merkezi olan Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapılacak.

KONFERANS TARİHİ

4. Eğitimde Değişim Konferansı 20 Nisan 2019 Cumartesi günü yapılacaktır.

EDK KONYA ORGANİZASYONU

Eğitimde Değişim Konferansı bir grup öğretmen tarafından kurulan Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından organize edilmektedir. EDKKonya’nın organizasyon komitesi başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bengü TÜRKOĞLU‘dur.

20 April 2019 Saturday 08:00

20 April 2019 Saturday 17:00


Selçuklu Kongre Merkezi, Selcuklu Kongre Merkezi, Selçuklu, Konya


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Eğitimde İnovasyon Derneği

Eğitimde Inovasyon Derneği