02 February 2019 - Saturday

Tepkilerde Ustalaşmak - Baskı Altında Duygularınızı Yönetin

İstanbul
Tepkilerde Ustalaşmak - Baskı Altında Duygularınızı Yönetin

Event Details

Psikolog Orkun Özocak ile 

Tepkilerde Ustalaşmak 

Psikolog Orkun Özocak ile “Tepkilerde Ustalaşmak” atölyesi, 2 Şubat 2019, Cumartesi günü Kanyon Joint Idea‘da…

Annemize babamıza, sevgilimize, çocuklarımıza, iş arkadaşlarımıza hatta tanımadığımız insanlara bile kontrolsüz reaksiyon gösterdiğimiz anlar olur. 

-O anlarda ne hissediyoruz? 

-Neden tepki gösteriyoruz? 

-Olaylarla yüzleşirken sakin ve üretken kalmak nasıl mümkün olur? 

-Duygularımızı rahatlıkla nasıl yönetebiliriz? 

Bu soruların cevapları ve modern psikolojideki en etkili araçlardan bazıları sizin olabilir. Zorlu durumlarda mutluluğu bir araç olarak kullanıp rahatlayabilir ve hayatınızda harika sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Zihnimizin nasıl çalıştığını göreceğimiz bu deneyimsel seminerde kendimizi kontrol edebilmemiz için bize özel bir fırsat verilecek. Üzüntü, öfke ve korkuların bizi tehdit ettiği anlarda verdiğimiz tepkileri görecek, transaksiyonel analiz ışığında çözüm önerileri üreteceğiz. En temel duygularımızla başa çıkma yöntemlerini keşfedeceğiz.

Eğitim Programı:

Kayıt: 12:30 - 13:00

İlk Bölüm: 13:00-14:00

İkinci Bölüm: 14:15 - 15:15

Son Bölüm: 15:30 - 16:30

Orkun Özocak kimdir?

2010 yılında İngiltere’nin Keele Üniversitesi’nde Felsefe ve Psikoloji çift ana dal mezunu olarak üniversite eğitimini tamamlayan Orkun Özocak, aynı yıl yaptığı araştırmalarla Avrupa Psikoloji Öğrenci Birlikleri Federasyonu tarafından psikolojide Avrupa ikinciliği ödülüne layık görüldü. İngiltere’de NHS’e bağlı North Staffordshire Üniversite Hastanesi’nde Uygulamalı Davranışsal Terapiler ile Kabullenme ve Kararlılık Terapisi (ACT) süpervizyonunu tamamladı.

Ülkesine döndükten sonra Doç. Dr. Volker Thomas tarafından verilen “Filial Terapi” eğitimine katıldı ve LÖSEV bünyesinde Psikolog olarak görev aldı. 2012 yılında kendi kliniğini kurarak, psikolojik danışmanlığa kendi merkezinde devam etti. Aile ve Evlilik terapisi eğitimi alarak aile çalışmalarını sürdürdü.

Master eğitimi için gittiği Avustralya’da psikoloji kariyerine önemli bir alan daha ekleyerek, Deakin Üniversitesi’nde tüketici davranışları üzerine uzmanlaştı ve Avustralya Psikologlar Derneği Üyesi seçildi. 

Türkiye’ye döndükten sonra bir süre şirketlerle çalışan Orkun Özocak, en büyük tutkusu tenis vesilesiyle başladığı sporcularda ve gençlerde psikolojik esneklik, dayanıklılık ve motivasyon üzerine koçluk verirken, yetişkinlere ve ailelere yönelik çalışmalarını, Bütüncül - Davranışçı yaklaşım ve Kabullenme & Kararlılık Terapisi (ACT) modeli ekseninde sürdürüyor. Kurumlara yönelik ise “İyi Yaşam Danışmanlığı” yapıyor ve aynı zamanda pek çok şirket, üniversite ve özel kurumlarda konuşmacı olarak seminerler veriyor.

Sıkça sorulan sorulara cevaplar

* Eğitim için bir yaş sınırlaması olmasa da içerikten keyif alabilme ve takip edebilme açısından 14 yaşından büyüklerin katılmasını tavsiye ediyoruz. 

* Sizi sıkmayacak elbiseler giyerek gelirseniz egzersizlerde daha rahat eder, eğitimden daha fazla keyif alırsınız. 

* Eğitim süresince her saat başı molalar olacaktır. 

Etkinlik ile ilgili daha detaylı sorularınız için info@consultants.com.tr’ye mail atabilirsiniz.

02 February 2019 Saturday 13:00

02 February 2019 Saturday 16:30


Joint Idea, Kanyon, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Psikolog Orkun Özocak Questions For Organizer?

Orkun Özocak Özgeçmiş: 2010 yılında İngiltere’nin Keele Üniversitesi’nde Felsefe ve Psikoloji çift ana dal mezunu olarak üniversite eğitimini tamamlayan Orkun Özocak, aynı yıl yaptığı araştırmalarla Avrupa Psikoloji Öğrenci Birlikleri Federasyonu tarafından psikolojide Avrupa ikinciliği ödülüne layık görüldü. İngiltere’de NHS’e bağlı North Staffordshire Üniversite Hastanesi’nde Uygulamalı Davranışsal Terapiler ile Kabullenme ve Kararlılık Terapisi (ACT) süpervizyonunu tamamladı. Ülkesine döndükten sonra Doç. Dr. Volker Thomas tarafından verilen “Filial Terapi” eğitimine katıldı ve LÖSEV bünyesinde Psikolog olarak görev aldı. 2012 yılında kendi kliniğini kurarak, psikolojik danışmanlığa kendi merkezinde devam etti. Aile ve Evlilik terapisi eğitimi alarak aile çalışmalarını sürdürdü. Master eğitimi için gittiği Avustralya’da psikoloji kariyerine önemli bir alan daha ekleyerek, Deakin Üniversitesi’nde tüketici davranışları üzerine uzmanlaştı ve Avustralya Psikologlar Derneği Üyesi seçildi.  Türkiye’ye döndükten sonra bir süre şirketlerle çalışan Orkun Özocak, en büyük tutkusu tenis vesilesiyle başladığı sporcularda ve gençlerde psikolojik esneklik, dayanıklılık ve motivasyon üzerine koçluk verirken, yetişkinlere ve ailelere yönelik çalışmalarını, Bütüncül - Davranışçı yaklaşım ve Kabullenme & Kararlılık Terapisi (ACT) modeli ekseninde sürdürüyor. Kurumlara yönelik ise “İyi Yaşam Danışmanlığı” yapıyor ve aynı zamanda pek çok şirket, üniversite ve özel kurumlarda konuşmacı olarak seminerler veriyor.