,
09 May 2019 - Thursday

İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ VE SCRUM YAKLAŞIMI EĞİTİMİ

İstanbul
İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ VE SCRUM YAKLAŞIMI EĞİTİMİ

Event Details

TAKIM ODAKLI ÇEVİK YAPILANMA

Ekonomik dalgalanmalarla duran veya yavaşlayan birçok proje nedeni ile organizasyonlar küçülmeye gidiyor. Bu durum mevcut prosedürlerin, organizasyon şemaları ve yetki-sorumluluk matrislerinin işlemez hale gelmesine neden oluyor. Organizasyonlarda geride kalan çalışanlar belirsizlik içinde el yordamı ile işleri yürütmeye çalışıyorlar.

EĞİTİMLE İLGİLİ DETAYLAR

Değişken ve riskli koşullarda karmaşık projelerin yönetilmesi, organizasyonların değişime ayak uyduracak şekilde yapılanması için geliştirilmiş olan çevik yaklaşımlar başta yazılım sektörü olmak üzere tüm dünyada inşaat dahil bütün sektörlerde yaygınlaşıyor.

Çevik (AGILE) düşünce yapısı ve en yaygın olarak uygulanan SCRUM pratiklerinin uygulamalı olarak aktarılacağı 2 günlük eğitimde katılımcılar çevik takımlar kurma, üretken ve müşteri öncelikleri odaklı olarak proje gerçekleştirme konusunda uygulama yapacaklardır.

Eğitimin Kapsamı

Eğitim sırasında aşağıdaki başlıklar işlenecektir.

• Projenin ara hedeflere bölünmesi prensipleri

• Değer odaklılık

• Etkili takım olma, takımdaki roller ve iletişim şekli

• Takım olarak işe bütünsel bakabilme, hedef koyma ve değerler

• Örnek uygulama ile takım olma ve proje teslim etme

Kimler Katılmalı

Değişken koşullar karşısında esnekliğini ve üretkenliğini artırmak isteyen yenilikçi yönetim anlayışlarına sahip:

• Mimari ve Mühendislik Tasarım Ofisleri

• Fitout Yönetim ve Uygulama Ekipleri

• Ana Yüklenici / Alt Yükleniciler

• Proje bazlı çalışan tedarikçiler

• Tasarla-yap modeli ile çalışan firmalar'dan

Üst ve orta düzey yöneticilerin eğitime katılması önerilir.

Kapasite: minimum 8 maksimum 15 kişidir.

Daha önce düzenlenmiş olan

2 Günlük Uygulamalı

ÇEVİK VE TAKIM ODAKLI PROJE YÖNETİMİ

(AGILE ve SCRUM PRATİKLERİ)

Eğitimleri ile ilgili katılımcı görüşlerine WEB sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.degisimmimari.com/egitimler

20 Nisan'a kadar erken kayıt koşulları için WEB sitemize başvurunuz. 

09 May 2019 Thursday 09:30

Mercure İstanbul Altunizade Hotel, Altunizade Mahallesi , Oymacı Sokak, Altunizade Mahallesi, Kısıklı Cd. No:9, 34662 Üsküdar/İstanbul, Türkiye, Üsküdar, İstanbul


View Map

Event Promoter

DEĞİŞİM MİMARI
DEĞİŞİM MİMARI dem@degisimmimari.com

DEĞİŞİM MİMARI-İnovatif Yönetim Danışmanlığı Demet DEMİRER, PMP, PSM1 Y.Mimar, İşletme Mentörü, Profesyonel Koç, Proje Yöneticisi, İş Modeli Tasarımcısı Sosyoloji Öğrencisi Temel yaşam amacı: • İyiye güzele doğru değişimin içinde etkin rol almak. • Sürekli öğrenmek ve gelişmek İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 20 yılı aşkın süre üretim, inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde yöneticilik görevi üstlendi, yenilikçi ve dijital dönüşüm projelerine liderlik etti, sektördeki firmalara kurumsal gelişim ve proje yönetimi danışmanlığı yaptı. 2015 yılından beri, KOSGEB girişimcisi olarak kurduğu, “DEĞİŞİM MİMARI - İnovatif Yönetim Danışmanlığı” firması bünyesinde; tekno girişimlere, KOBİ’lere ve büyük ölçekli firmalara çözüm ve insan odaklı olarak yeni ve rekabetçi fikirler geliştirip hayata geçirme konusunda Koçluk/mentorluk/ danışmanlık/ eğitmenlik yapmaktadır. Hızla değişen dünyada işletmelerin sürdürülebilir başarı için çalışma alışkanlıklarını değiştirerek iki temel başlık altında: • DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME • DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ Konularına odaklanmaları ve reflekslerini geliştirmeleri konusunda sektör ve ölçek bağımsız olarak çalışmalar yürütmektedir. Bu şekilde farklı sektörlerdeki bakış açısı ve yönetim yaklaşımlarının diğer sektörleri de geliştirmesine katkı sağlamaktadır. “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM” hareketinin lideridir. Uzmanlıkları: Yenilikçi ve rekabetçi İş Modeli geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi, çevik proje yönetimi yaklaşımı. Üyelikleri: İPYD : İstanbul Proje Yönetim Derneği (www.ipyd.org) , AC : Association for Coaching PMI : Project Management Institute Kayserili, iyi derecede İngilizce biliyor ve bir çocuk annesi.