29 July 2018 - Sunday

Belki de Sensin Tanışma Toplantısı

İstanbul
Belki de Sensin Tanışma Toplantısı

Event Details

Sevgili Gönüllümüz,

Uzun bir aradan sonra bu Pazar yine sizlerle bir araya geliyoruz. Hem hasret gidereceğimiz hem de bu aileyi daha da büyüteceğimiz için içimiz içimize sığmıyor!

Kahraman olmanın en zahmetsiz yolu olan kök hücre bağışçılığına dair bilinmesi gerekenleri, merak ettiklerinizi, sorularınıza en güvenilir cevapları yüz yüzeyken bulma şansı yakalayacağınız buluşmamıza sizi davet ediyoruz.

Derler ki akıl akıl akıldan üstündür. Sayımızı nasıl daha çok arttırabileceğimiz, nasıl daha fazla insanı kök hücre bağışçısı yapabileceğimiz üzerine karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz.Bunun dışında ise hep yaptığımız gibi yaşamanın ve yaşatmanın erdemi ve Dilara gibi sevmenin güzelliği üzerine sizlerle sohbet etmeyi arzuluyoruz.

Hatta sadece siz değil, eşinizle dostunuzla birlikte çıkıp gelmenize daha da memnun oluruz!Çünkü ne kadar çok güzel insan, o kadar çok hayat kurtarma şansı.

Bu haftasonu için henüz bir plan yapmadıysanız, yaptıysanız bile planınıza dahil edebileceğiniz keyifli ve verimli 2 saat için sizleri 29 Temmuz Pazar günü Taksim Divan Otel'de saat 14.00'daki buluşmamıza heyecanla bekliyoruz!

Çünkü bu hepimizin meselesi.

Çünkü belki de sensin.

Belki de Sensin Ekibi

29 July 2018 Sunday 14:00

29 July 2018 Sunday 16:00


Divan İstanbul, Asker Ocağı Cad No:1, Elmadağ, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Belki de Sensin
Belki de Sensin Questions For Organizer?

Ülkemizdeki yetersiz kök hücre bağışçısı sayısı yüzünden yaşama şansı varken hayatını kaybeden çoğu çocuk binlerce insan için bir şeyler yapabilme amacıyla 2013'te kurulan Belki de Sensin Platformu kök hücre bağışçılığı konusunda bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürüten gönüllü bir projedir. Kök hücre nakli ya da öbür adıyla kemik iliği nakli için uygun bağışçısını bekleyen Lösemi, Lenfoma gibi kanser ve ileri düzey anemi hastaları için umut olmaya çalışan bir sosyal girişimdir. Bu noktada "Belki de Sensin" önemli bir isim ve anlam taşıyor. Aranan donör adayı da Belki de Sensin, yarın kök hücre nakline ihtiyaç duyacak kişi de. Tıpkı platform kurucusu Dilara’nın yaşadığı süreç gibi… Henüz bir kanser öyküsü yokken çocuklar ölmesin, insanlar ölmesin diye çıktığı bu yolculukta kendisine de lenf kanseri teşhisi konan Dilara maalesef Kasım 2016'da kendisine uygun kök hücre bağışçısı bulunamadığı için bu hayattan ayrılmak zorunda kaldı. 2013'ten bu zamana kadar Belki de Sensin platformu olarak pek çok kurum ve özel kuruluşla görüşmeler yaptık, önemli projeler üzerinde çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Oldukça kalabalık ekiplere seminerler verdik, Kızılay ve İ.Ü. Çapa Kemik İliği Bankası Sağlık Ekiplerini bu gruplarla buluşturduk, kurum çalışanlarının toplu olarak bağışçı adayı olmalarına vesile olduk. Kök hücre konusunda resmi kurumlar olan Kızılay, Sağlık Bakanlığı (TürkKök Projesi kapsamında), İstanbul Kemik İliği Bankası, Ankara Kemik İliği Bankası ve Alp Şen Vakfı ile ortak çalışmalar yürüttük. Ayrıca çeşitli kuruluşlar tarafından ödüle ve takdire layık görüldük (Webrazzi Özel Ödülü – TURKMISC En İyi Sosyal Girişim). Çalışmalarımıza dair ayrıntıları ekteki dosyada bulabilirsiniz. Geldiğimiz noktada, Belki de Sensin şu an yurt genelinde 14 şehirde, 1000’in üzerinde gönüllüsü bulunan, ulusal çapta yayın organlarında kendisine yer bulmuş, onlarca kurumsal destekçisi bulunan bir gönüllü topluluk haline gelmiş durumdadır. İçimizde Dilara' nın saf sevgisi var. Yolumuza onun güzelliği ve insanlığa duyduğu inançla devam ediyoruz. Herkes de onun gibi sonsuz sevsin istiyoruz. Kök hücre bağışçılığı konusunu değerli kurumunuzda da anlatmayı ve böylece daha pek çok hayatın kurtulmasına birlikte vesile olmayı gönülden isteriz.

Comments