17 March 2018 - Saturday

5 Steps to A Unique Product Strategy - 5 Adımda Eşsiz Ürün Stratejisi Oluşturma

İstanbul, Şişli
5 Steps to A Unique Product Strategy - 5 Adımda Eşsiz Ürün Stratejisi Oluşturma

Event Details

Ürün tasarlamak son derece karmaşık ve bir o kadar da keyifli bir iş. Ancak her alanda giderek artan rekabet artık yüksek kullanılabilirlik ya da iyi optimizasyon ile hedeflere ulaşmayı imkansız hale getirdi. Neden? Çünkü bu alanlarda ortalama seviye yükseldi ve farklılaşmak zorlaştı.

İster bir girişim ister büyük bir banka olsun, ürün geliştiren herkesin ürün stratejisini “rakiplere ve dünyadan örneklere bakmak”tan öteye taşıması şart. Aksi halde daha iyi bir alternatif bulan kullanıcıların rakipleri tercih etmesi işten bile değil.

Ürün yönetimi, stratejisi, kullanıcı deneyimi tasarımı, gamification gibi alanlarda hem yerel (Turkcell, Ülker, iLab vb.) hem de global (Coca Cola, Comodo, Vodafone vb.) firmalara danışmanlık vermiş Invertiv'in kurucusu Akar Şümşet, bu etkinlikte;

 • Marka>Ürün>Kullanıcı Deneyimi ilişkisini örnekler ile açıklayacak

 • Anlamlı ve gelir getiren bir şekilde farklılaşmayı sağlayan ürün stratejisi oluşturmanın 5 bileşeninden bahsedecek

 • Her bir bileşen için örnekler üzerinden inceleme yapacak

 • İncelemelerin ardından her bileşen için uygulama yaptıracak

 • Soru Cevap session’ı ile katılımcıların kendi ürün stratejileri konusunda fikir alışverişi yapacak

Ürün Stratejisinin 5 Bileşeni

1. Müşteriler

2. İş Hedefleri

3. Rakipler

4. İçinde Bulunduğumuz Endüstri

5. Marka Stratejisi

 

Önemli Not: Etkinlik katılımcıları etkinlikte anlatılan uygulamaların template’lerine ücretsiz sahip olacak. Etkinlik dili Türkçe'dir.

 

Kimler Katılmalı?

 • CPO’lar, CTO’lar, Dijital Dönüşüm Sorumluları, İnovasyon alanında çalışanlar, CIO’lar, CEO’lar, CMO’lar… Şirket ve ürün stratejisinde söz sahibi olan hemen her rol

 • Dijital ürünler geliştirmek üzere çalışan herkes (yazılım, tasarım, analiz, ürün vb. hemen her rol)

 • Marka yöneticileri, dijital pazarlama, Growth Hacking, Optimizasyon profesyonelleri

 • Ürün stratejisine katkıda bulunan hemen her disiplinden kişiler

 • Girişimciler, mentorlar, yatırımcılar

 • Marka, Ürün, Kullanıcı Deneyimi, Ürün Yönetimi gibi konulara ilgi duyan herkesAkar Şümşet Hakkında

Invertiv'in ( invertiv.com ) kurucusu Akar Şümşet yaklaşık 10 yıldır dijital ürün tasarımı, yönetimi, kullanıcı deneyimi tasarımı, oyunlaştırma, girişimcilik ve girişim hızlandırma üzerine çalışmaktadır. Turkcell, Vodafone, Akbank, Comodo, Coca Cola gibi firmalara danışmanlık vermiştir.. Emlakjet'in iLab'e geçişi sonrası ürün ve ux ekibini yönetmiştir. Ekibiyle, sayfa gösterimini %25, ana dönüşüm oranını %100 arttıran ürünler geliştirmiştir. Clearsettle’da e-wallet, payment gateway, merchant API, internal CRM ürünlerini geliştiren PM ve UX ekiplerini yönetmiştir. Uluslararası konferanslarda (World Usability Congress, UX Alive) ve  UX Collective ve Smashing Magazine gibi yerlerde konuşmakta, yazmaktadır. ProductTank İstanbul'un kurucu organizatörüdür. Product management, product design, product development, ux design, innovation, intrapreneurship, gamification, startup incubation & acceleration alanlarında eğitim ve danışmanlık vermektedir.

17 March 2018 Saturday 10:30

17 March 2018 Saturday 17:30


KWORKS / Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi, Golden Plaza, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
INVERTIV

Invertiv 2018 yılında Akar Şümşet tarafından kurulmuştur. Invertiv tüm servislerini sonuç üreten ürünler geliştirmek üzere kurmuştur. Bu felsefeyi uygulamaya geçirmek üzere 5 D’s of PMUX framework’ünü geliştirmiştir. Invertiv'in Kurucusu Akar Şümşet Hakkında Yaklaşık 10 yıldır ürün yönetimi, kullanıcı deneyimi tasarımı, girişimler üzerine çalışan Akar Şümşet'in portfolyosunda Turkcell, Startupbootcamp, Comodo, iLab Holding gibi dev firmalar ve Zeplin ve Fitwell gibi Türkiye'nin global çapta başarılı girişimleri bulunuyor. E-Ticaret, SaaS, FinTech, Gayrimenkul Listeleme gibi birçok farklı alanda ürün yönetimi, optimizasyon ve kullanıcı deneyimi tasarımı ekiplerini yönetmiştir. Smashing Magazine, UX Collective ve UX Planet gibi global yayınlarda yazıları da yayınlanan Akar Şümşet, aynı zamanda UX Alive ve World Usability Congress gibi uluslararası etkinliklerde konuşmacı olarak da yer almaktadır. Son dönemlerde eğitimci ve danışman olarak çalışmanın yanında ProductTank İstanbul'un kurucu organizatörü olarak meetuplar düzenlemektedir.