08 March 2018 - Thursday

İTÜ DREAMSTALK

İstanbul
İTÜ DREAMSTALK

Event Details

Dreamstalk Nedir?

Dreamstalk dünyanın ilk ve tek tescillenmiş hayal platformudur. İşimiz hayali geri çağırmak; bir araştırmaya göre anasınıfında %98 hayal gücü kapasitesi olan çocuk, üniversite çağına geldiğinde %2’lik bir oran ile karşı karşıya kalıyor. Biz de diyoruz ki tarih sayfaları hayalperestleri yazarken neden hayal kurmuyoruz, kendimizi var edecek bu eylemden neden korkuyoruz. Bu yoldaki vizyonumuz; hayalimiz kadar olduğumuza ve bizi kurtaracak tek şeyin yine kendi hayalimiz olduğuna inanıyoruz.

 

Bu işe kendimizi Neden adadık?

Amacımız dünyada gerçek anlamda hayal kurma kültürü oluşturmak. Biz inanıyoruz ki; hayal kuran insan hayaline kavuşmak için okur, gelişir, paylaşır, katkı sağlar yani dünyaya sadece kendi hayalini gerçekleştirmek için bile olsa yararlı nitelikte bir insan olur. Bizler bu gezegende yaşayan her insanın hayal kurmasını ve bu hayaller sayesinde dünyaya sağlayacaklarını kazanım olarak değerlendiriyoruz. 

İşte bu yüzden 8 Mart 2018 Perşembe günü İTÜ'de hayallerimize ses veriyoruz. 

Birbirinden değerli konuşmacılarımızın verdiği ilhamlardan sonra söz sırası sende olacak. Sahneye çıkıp hayalini inanarak anlattıktan sonra hayalinin gerçekleşmesi an meselesi olabilir. 

*Program akışı önümüzdeki günlerde konuşmacı isimleri ile birlikte paylaşılacaktır.

 

08 March 2018 Thursday 10:00

08 March 2018 Thursday 16:30


İTÜ KSB Büyük Salon, İTÜ MASLAK KAMPÜSÜ Kültür Sanat Birliği Binası Büyük Salon, Sarıyer, İstanbul


View Map

Event Promoter

Comments