15 February 2018 - Thursday

İnovasyon: Fark Yaratmak için Farklı Düşün

İstanbul, Ataşehir
İnovasyon: Fark Yaratmak için Farklı Düşün

Event Details

Inovasyon: Fark Yaratmak için Farklı Düşün

Derya Atacan

Yüzyıllardır insanlık farklı düşünebilen insanlar sayesinde bilimde, teknolojide eğitimde, sanatta ve akla gelebilecek her dalda gelişti. Yeni fikirler, yeni oluşumlar toplumları şekillendirdi. Peki hepimiz bir Steve Jobs, bir Elon Musk gibi düşünebilir miyiz? Nedir onları sıradan insanlardan farklı kılan? Sistemleri? Perspektifleri?  

Bugün, işletmelerin büyük rekabetler altında kaldığı bir ortamda, bu baskıdan kurtulmak için, kendi işini kurmak isteyenlerin ise fark yaratabilmek için yeni fikirlere ihtiyacı var. İnovasyonu, İnovatif düşünce kanallarını, yeni fikirlere doğru nasıl yol alacağını, nerelere bakması, neleri takip etmesi gerektiğini anlamaya ihtiyacı var. Bu etkinlik, sizi sadece bu konularla tanıştırmayı değil, iş hayatının içinden harmanlanmış örneklerle birlikte intereaktif bir eğitimin sonunda “ben de yapabilirim” dedirtmeyi hedefliyor.

Farklı düşünmek ile ne kast edilir, İnovasyon nedir ne değildir, İnovasyon şirketler ve devletler için neden önemlidir, İnovatif insanların, ortak özellikleri, İnovatif insanların düşünme modelleri, (İyi fikirler nereden gelir). Konular kurumsal ve sosyal hayattan örneklerle incelenecektir.
1- İş yaşamında inovatif düşüncenin önemi
2- İnovatif bir fikir için nasıl düşünmeli?
3- İyi fikirler nasıl inşa edilir?
Bu bir Stage-Co Masters / Startup Akademi Eğitimidir.
Bizi takip etmek ve etkinliklerimizden haberdar olmak için: www.facebook.com/stagecomasters

15 February 2018 Thursday 13:30

15 February 2018 Thursday 15:30


Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi, Atatürk Mahallesi Meriç Cd. 2 Dudullu Ataşehir, Ataşehir, İstanbul


View Map

Event Promoter

Stage-Co Masters
Stage-Co Masters

We hold events, organize trainings and bring together likeminds to learn together, grow together. Follow us to attend the coolest events in startups, innovation, technology and entrepreneurship in Turkiye www.stage-co.com