02 December 2017 - Saturday

TAV Technologies Hackathon

İstanbul, Bakırköy
TAV Technologies Hackathon

Event Details

TAV Technologies Hackathon Nedir?


Havalimanı yolcularına ve diğer paydaşlarımıza havacılık ürün ve hizmetleri ile sürdürebilir bağ kurduracak, hayatı kolaylaştıran fikirler arıyoruz! Geleceğin havacılık sektörüne yön verebilecek her türlü hayali teknoloji ile buluşturmak istiyoruz.

Teknolojik projeler geliştirmekten keyif alan, Hackathon ruhunu yaşamak isteyen; potansiyel ve mevcut müşterilerimize günlük hayatlarında havacılık deneyime ile ilişkili bir fayda sağlayabilecek inovatif fikirlere sahip tüm yazılımcı, tasarımcı ve geliştiricileri TAV Technologies Hackathon’a bekliyoruz!

Havacılık deneyimini yaygınlaştırmak, yolculara ve diğer paydaşlarımıza daha kolay, daha keyifli çözümler sunmak en büyük hedefimiz.

Gelin ve yaratıcı yazılım proje fikirleriniz ile havacılık konusunda yepyeni bir havalimanı deneyimi sunan çözümler keşfetmeyi amaçladığımız Boomerang Hackathon'a katılın.

-------------------------------------------

What is TAV Technologies Hackathon?

We are looking for ideas that will establish a sustainable connection between airport passengers, other stakeholders and aviation products and services and ease life! We want to introduce them all kinds of visionary technologies that may lead the aviation industry.

All software developers and designers, who enjoy creating technological projects, wish to experience the Hackathon spirit and have innovative ideas that may be beneficial to our potential and current customers in their daily lives related to their aviation experiences are cordially invited to TAV Technologies Hackathon!

The goal of the project is to popularize the aviation experience and offer easier and pleasant solutions to our passengers and other stakeholders.

02 December 2017 Saturday 09:00

03 December 2017 Sunday 20:00


İstanbul Atatürk Havalimanı (IST), Yeşilköy Mah., Bakırköy, İstanbul


View Map

Event Promoter