03 July 2017 - Monday

Userspots Camps

İstanbul
Userspots Camps

Event Details

UX Camp

UX Camp kendi sektörlerinde kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimini geliştirmek isteyen ya da bu alana yönelmek isteyen profesyoneller ile son sınıf öğrencilerini ve yeni mezunları bir araya getiren eğitim etkinliğidir.

UX Camp’in amacı, Türkiye’de kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik alanında farkındalık yaratıp gelişimine önderlik ederken, konuyla ilgilenen profesyonelleri ve öğrencileri bilgilendirmektir.

Marketing Camp

Yeni nesil pazarlama stratejileri de UX tasarımı da araştırmayı temeline yerleştirir. Pazarlamacı tüketicilerin davranış, tercih ve harcama alışkanlıklarını merak ederken; UX araştırmacısı kişilerin motivasyonlarını ve acı noktalarını keşfetmek, hikayesini anlamak peşindedir. Kullanıcı deneyimi tasarımcısı ürünü/servisi en başarılı şekilde ortaya çıkarırken, pazarlamacı bu ürünün/servisin doğru kitlelere, doğru mesajlarla iletilmesini sağlar.

Marketing Camp, pazarlama yöntemleri ve stratejilerini incelerken, UX tasarımıyla kesiştiği alanların da üzerinde durur.

UI Camp

Cihazlar ve insanlar arasındaki etkileşim grafiksel, işitsel, dokunsal gibi çeşitli arayüzler yoluyla gerçekleşir. UI (kullanıcı arayüzü) tasarımı bu etkileşimin gerçekleşmesini sağlayan/kolaylaştıran arayüzlerin tasarlanmasıdır.

UI Camp grafik tasarıma, teknolojiye, makine-insan arası etkileşime ilgi duyan görsel tasarımcılara, sezgisel bir biçimde izledikleri tasarım süreçlerinin metodolojisini öğretir; çeşitli araçlar yardımıyla etkileşimin görsel olarak canlandırılmasını sağlar.

IoT Camp

IoT Camp süresince, evde veya ofiste kullandığımız; her gün giydiğimiz ya da taktığımız cihazların birbirlerine nasıl bağlandıklarını göreceğiz. Bağlı tüm cihazlardan nasıl veri toplayacağımızı, farklı sistemleri nasıl birbirleriyle iletişime geçireceğimizi deneyimleyeceğiz. Bunların yanında, her cihazı/ürünü “akıllı” yapan yazılım ve donanımları nasıl üreteceğimizi birebir öğreneceğiz.

Code Camp

Web yazılımda önyüzden sonra sunucu tarafında da kullanılmaya başlayan Javascript'i öğrenerek kariyerinizi bir adım ileriye taşıyın. Code Camp'te bir web uygulamasını en baştan geliştireceğiniz bir eğitim ve proje süreci sizleri bekliyor.

Frontend Camp

İlki 2015 yılında düzenlenen Frontend Camp; HTML ve CSS'in temellerini öğrenerek web yazılım alanında çalışmak isteyen profesyoneller, son sınıf öğrencileri ve yeni mezunlar için ideal bir hızlı başlangıç eğitimi sunuyor.

Daha detaylı bilgi için: www.userspots.com/camps

03 July 2017 Monday 09:30

29 August 2017 Tuesday 18:00


Userspots, Eski Büyükdere Cad. Behçet Sokak Büyükdere İş Merkezi, Kağıthane, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Userspots Questions For Organizer?

Userspots is a user experience design company which founded in 2009. Userspots uses UX methodology to investigate firms’ customers’ needs, motivations and limitations in order to create customer journey maps and design web experiences. Userspots optimises websites with tests and data oriented design processes.

Comments