20 May 2017 - Saturday

2 Gunde 3000 İngilizce Kelime ile Akıcılık

İstanbul
2 Gunde 3000 İngilizce Kelime ile Akıcılık

Event Details

GEORGE'S ACADEMY

"THINK DIFFERENT SPEAK DIFFERENT"

"2 Günde 3000 Kelime ile Akıcılık" programımız hafta sonları 10:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilen,  ilk saatten itibaren öğrenciyi konuşturmayı başaran kurucumuz ve baş öğretmenimiz Mr George 30 yıllık deneyimi sonucu geliştirdiği, sadece Akademimiz'de uygulanan özel tekniklerle gerçekleşen, hem kurumsal firmalar hem de bireyler için uyguladığımız çok dinamik, bir o kadar da keyifli ve öğrencilerimizin sonuçlarından çok memnun olduğu ayrıcalıklı bir hızlı ingilizce programıdır.

 

Program Takvimi: 20-21 Mayıs 2017

 

GEORGE'S ACADEMY EĞİTİM SİSTEMİ HAKKINDA:

İnsanlar nasıl öğrenir? Araştırmalara göre yeteneklerimizi belirlememizdeki en önemli faktör zekamız değil, öğrenme sürecimiz. Bu bilgi, öğrencilerimize nasıl öğrettiğimizi gözden geçirmemizin ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor. O halde şunu sormalıyız: Öğrenme ve bilgi edinme konusunda en çok nasıl etkin olabiliriz? Bir şeyi dinleyerek mi, görerek mi, yaparak mı, yaratarak mı yoksa bunların bir birleşimiyle mi?

Kinestetik öğrenme öğrenmenin farklı yolları arasında bağlantı kurarak, bu modeli bir üst seviyeye taşıdı. Üstelik bu süreç daha etkin bir öğrenmeyi ve bilgi edinmeyi sağlıyor.

Kinestetik öğrenmede, hareket ve eylem, ders dinleme gibi öğrenmenin daha pasif yollarının yerine geçiyor. Herkes muhtemelen öğrenmenin bu şeklinin etkinliğini deneyimlemiştir.

 

Öğrenmenizin üzerinden kaç yıl geçerse geçsin, insanların çoğu bisiklete binebilir ya da havuzu bir baştan diğer başa yüzebilir. Ancak bir zamanlar ezberlediği ülkelerin başkentlerini ya da periyodik tablodaki tüm elementleri hatırlayamıyor. Ne kadar ezberlersek ezberleyelim, kas hafızamızın çok daha güçlü olduğunu görüyoruz.

Eğitim Metodlarımız:

​George's Academy 'de İngilizce dersleri uygulamada derinleştirerek, önce 2 sonra 3 boyut işlenir. Öğrencinin bedenini sınıfta bırakıp, zekası ile 2. ve 3. boyut çalışmalar yapılır. Böylece öğrenci aynı görüntüyü 3 farklı perspektiften ele alır. Tüm bunlar İngilizce yapılır. Öğrenci bu perspektifleri İngilizce anlatabilir. 

 

Bilinçaltı Kurgulama

Kendi anadilimizi (2-8 yaş) öğrendiğimiz bilinçaltı yöntemidir. Manalardan ziyade tekrarlara dayalı (Okuma yazma olmadan) öğrenme metodudur.

 

Metaforlarla Öğrenme

İnsan zekası bütüncüldür. Kelimeler tek tek öğrenildiğinde suya atılan taşlar gibi yok olur. Ancak o kelimeler bir balon içine konulup suya atılırsa batmaz. O balon metafordur.

 

NLP İngilizce

Görsel ve işitsel (Audio-Visual) yeterli bir öğretim tekniği değildir. Tüm eğitim kurumları bu sistemle eğitim vermektedir.

 

Kinestetik öğrenme süreci ise alışılmş ezbere eğitim sistemine meydan okuyan kalıcı bir öğrenme süreci sunmaktadır.

ALANINDA DUAYEN EĞİTMEN MR GEORGE KİMDİR:

30 Yıllık bir Eğitim-Öğretim Tecrübesi!

Dilbilimci, Eğitim Psikolojisi-Ölçme Değerlendirme Uzmanı, Davranış Bilimcidir.

İncirlik Üssü Lokasyonunda doğmuş iki dilli bir ortamda yetişmiştir. (İngilizce, Türkçe)

Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirmiş, Askeri Harp Okulu’nda eğitimine 4 yıl devam etmiştir.

İngilizce Öğretmenliği Diplomasına sahiptir. Pedagojik Formasyona sahiptir.

Hummingbird Effects NLP Training eğitimini almıştır.

Tecrübeli bir eğitmen, büyüleyici bir konuşmacı, eşsiz bir yaşam koçu, muhteşem bir yüzücü ve voleybol hakemi'dir.

20 May 2017 Saturday 10:00

21 May 2017 Sunday 18:00


George's Academy Kadıköy Şube, George's Academy Kadıköy Şube, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

George's Academy
George's Academy Questions For Organizer?

2 Günde 3000 Kelime ile Akıcılık" programımız hafta sonları 10:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilen, ilk saatten itibaren öğrenciyi konuşturmayı başaran kurucumuz ve baş öğretmenimiz Mr George 30 yıllık deneyimi sonucu geliştirdiği, sadece Akademimiz'de uygulanan özel tekniklerle gerçekleşen, hem kurumsal firmalar hem de bireyler için uyguladığımız çok dinamik, bir o kadar da keyifli ve öğrencilerimizin sonuçlarından çok memnun olduğu ayrıcalıklı bir hızlı İngilizce programıdır. Bir Sonraki Eğitimimiz: 20-21 Mayıs 2017 Eğitim Metodlarımız: ​George's Academy 'de İngilizce dersleri uygulamada derinleştirerek, önce 2 sonra 3 boyut işlenir. Öğrencinin bedenini sınıfta bırakıp, zekası ile 2. ve 3. boyut çalışmalar yapılır. Böylece öğrenci aynı görüntüyü 3 farklı perspektiften ele alır. Tüm bunlar İngilizce yapılır. Öğrenci bu perspektifleri İngilizce anlatabilir. Bilinçaltı Kurgulama Kendi anadilimizi (2-8 yaş) öğrendiğimiz bilinçaltı yöntemidir. Manalardan ziyade tekrarlara dayalı (Okuma yazma olmadan) öğrenme metodudur. Metaforlarla Öğrenme İnsan zekası bütüncüldür. Kelimeler tek tek öğrenildiğinde suya atılan taşlar gibi yok olur. Ancak o kelimeler bir balon içine konulup suya atılırsa batmaz. O balon metafordur. NLP İngilizce Görsel ve işitsel (Audio-Visual) yeterli bir öğretim tekniği değildir. Tüm eğitim kurumları bu sistemle eğitim vermektedir. Kinestetik öğrenme süreci ise alışılmış ezbere eğitim sistemine meydan okuyan kalıcı bir öğrenme süreci sunmaktadır.