29 April 2017 - Saturday

2. Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumu

İstanbul
2. Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumu

Event Details

İÜKÖK 29-30 Nisan'da 2. Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumunu Düzenliyor.

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgiler için: https://www.facebook.com/events/284581728631369/

İÜKÖK NEDİR?

İÜKÖK-IUSCSC, 1 Mart 2011 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nde bir çalışma grubu olarak toplanan öğrencilerin 1 Temmuz 2011 tarihinde resmi bir kulüp haline dönüştürdükleri ve şu an 12 farklı üniversite, 15 ayrı fakülteden 150’yi aşkın gönüllüsüyle Türkiye’nin en büyük kök hücre öğrenci organizasyonudur. Amacı kök hücre alanında ulusal ve ulusalarasi gelişmeleri takip etmek ve üyelerini, düzenledigi haftalık sunumlar, paneller ve sempozyumlar aracılığıyla bilgilendirmektir.


1. Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumu

1.Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumu 2-3 Nisan 2016’da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cem’i Demiroğlu Oditoryumu’nda 10 değerli hocamızın ve 600’ü aşkın öğrencinin katılımıyla oldukça verimli bir şekilde gerçekleşti. Bu sene, sizlerin de katılımıyla içeriği genişleterek kök hücre alanında yaşanan güncel gelişmeleri yeniden paylaşmak istiyoruz.

Peki Bu Sene Sizi Neler Bekliyor?

Her sene kendini geliştirmeyi hedefleyen İÜKÖK bu sene birbirinden değerli akademisyenleri sizlerle buluşturuyor, kök hücre alanındaki en güncel gelişmeleri takip etmenizi sağlıyor. Zamanla facebook etkinlik sayfamızdan detaylarına ulaşabileceğiniz bilimsel programımızda Prof. Dr. Emin Kansu, Prof. Dr. Taner Demirer, Prof. Dr. Harun Cansız başta olmak üzere alanında öncü isimler yer alıyor. Ayrıca Staj Alt Grubumuzun yapacağı tanıtımlarla laboratuvar ve kilinik çalışmalara katılma imkanı yakalayabilirsiniz.

29 April 2017 Saturday 09:00

30 April 2017 Sunday 18:00


İstanbul Üniversitesi Cemil Birsel Konferans Salonu, İstanbul Beyazt, Fatih, İstanbul


View Map

Event Promoter

İstanbul Üniversitesi Kök Hücre Öğrenci Kulübü
İstanbul Üniversitesi Kök Hücre Öğrenci Kulübü Questions For Organizer?

İÜKÖK-IUSCSC, 1 Mart 2011 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nde bir çalışma grubu olarak toplanan öğrencilerin 1 Temmuz 2011 tarihinde resmi bir kulüp haline dönüştürdükleri birçok farklı üniversiteden yüzlerce öğrenciyi bünyesinde barındıran Türkiye’nin en büyük kök hücre öğrenci organizasyonudur. Kök hücre alanının multidisipliner olması ve bunun getirisiyle kulübün kapsamının genişlemiş olması kısa zamanda böyle büyük bir oluşumun ortaya konmasını sağlamıştır. Öğrencilerin akademik ortama katılımını sağlamaya çalışan İÜKÖK-IUSCSC gerek teorik anlamda, gerek pratik anlamda öğrencilere okul dışında yeterli imkanları sunmaya çalışmaktadır. Ayrıca bilimsel alanla kısıtlı kalmayarak belli sosyal sorumluluk projeleri de üretmektedir. Ulusal çapta 'Türkiye Kök Hücre Öğrenci Konseyi'(TÜRK-KÖK), Uluslararası çapta ise 'Student Society of Stem Cell Research'(SSSCR) ile koordineli bir şekilde faaliyetlerini yürütmektedir.

Comments