05 November 2016 - Saturday

Uygulamalı Yalın Süreç Atölyesi (2 Günlük)

İstanbul, Kağıthane
Uygulamalı Yalın Süreç Atölyesi (2 Günlük)

Event Details

*Eğitim, 5 ve 12 Kasım 2016 tarihlerinde olmak üzere 2 günlüktür. 

BMGI Türkiye Genel Müdürü Mehmet Tevfik Deurmuşoğlu’nun vereceği bu atölyemizde katılımcıları bir süreç üzerinde odaklı iyileştirme çalışmaları tanımlayabilmek, Yalın araçları ile süreci verimli, hızlı ve hatasız şekilde çalışacak biçimde yeniden kurgulayabilmek için gerekli temel araçlarla donatmak üzere kurgulanmıştır.

Eğitim sonunda katılımcılar:
• Yalın’ın temel kavramlarını anlamak,
• Değer akışı yaklaşımı ile süreçlerdeki iyileştirme alanlarını tespit edebilmek,
• Kaizen projelerini tanımlayabilmek ve yönetebilmek,
• Süreçteki kayıpları ve verimsizlik kaynaklarını tespit edebilmek,
• İyileştirme faaliyeti boyunca farklı durumlarda doğru analiz ve problem çözüm araçlarını seçip uygulayabilmek,
• İyileştirme faaliyetinin somut sonucunu ve finansal getirisini hesaplayabilmek,
• Süreçte kalıcı iyileşme sağlayabilmek için doğru takip mekanizmalarını kurmak
için gerekli donanıma sahip olacaklardır.

Kimler Katılabilir?
• Yöneticiler ve yönetici adayları
• Süreç iyileştirme projelerinin yöneticileri ve ekip üyeleri
• Mevcut sürecini hızlı, hatasız, düşük maliyetli ve verimli hale getirmek için kanıtlanmış bir metoda ihtiyaç duyan herkes
Atölyenin İçeriğinde Neler Var?
Eğitim, ProdSim simülasyon oyunu ile, öğrenilen kavram ve araçların doğrudan bir iş akışı senaryosu üzerinde uygulandığı interaktif bir atölyedir.
Katılımcılar eğitim boyunca Yalın araçlarını öğrenecek, grup egzersizleri ve bireysel egzersizler ile bunları pekiştirecek, daha sonra da ProdSim oyunu ile öğrenilen araçları kullanarak önceden kurgulanmış verimsiz bir akışı hedefler doğrultusunda iyileştirmeye çalışacaklardır.
Katılımcılar, atölye başlangıcında zarar eden bir BETA denizcilik şirketini öğrenecekleri araçlar ile ikinci günün sonuna kadar kâra geçirmeye çalışacaklardır.

Kapasite : 16 Kişi

Atölye Bedeli : 2 gün 1200 TL +KDV ( Kişi başı ) ( KDV Dahil Fiyat : 1416 TL'dir.) 

Bilet almak veya sorularınız için : info@mutlufikirleratolyesi.com veya 05056877184

Atölyenin yapılacağı adres : Nef Office, Sultan selim mahallesi humeyra sokak no.7 dörtlevent nef 09 plaza b blok 4.Levent Kağıthane/İstanbul (Hacıosman metrosunda Sanayi Mahallesi durağından inilip güney yönünden çıkılır. Vakıfbank binasının yanındaki sokaktan içeri girilir. Yürünülecek mesafe max 100 mt’dir.)

Mehmet Tevfik Durmuşoğlu kimdir?

Mehmet Tevfik Durmuşoğlu iş hayatına Borusan Grubu’nda başlamış, grubun farklı şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda uzun yıllar yöneticilik yapmıştır.
2002 yılında Borusan Grubu’nun ilk dalga Siyah Kuşaklarından biri olarak seçilmiş, daha sonra Usta Siyah Kuşak sertifikasını almış, takiben grubun İş Mükemmelliği liderliğine atanmıştır. Grubun Yalın Altı Sigma alt yapısını kurmuş, 5 yıl boyunca tüm grup şirketlerinde Yalın ve Yalın Altı Sigma programını yönetmiştir. Görev süresi boyunca 1500’ün üzerinde proje başarı ile tamamlanmıştır.
Durmuşoğlu, farklı sektörlerde proje yönetimi, tasarım ve inovasyon konularında on yıllık tecrübeye sahiptir. Organizasyonların kurumsal dönüşüm programlarına liderlik etmiş, bu çerçevede çok sayıda proje lideri, siyah ve yeşil kuşak, değişim lideri ve sponsor yetiştirmiştir.
2010 yılında alanında dünyanın en büyük bağımsız servis sağlayıcısı olan uluslararası danışmanlık şirketi BMGI’ın Türkiye operasyonunu kurmuş olan Durmuşoğlu, halen BMGI Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

05 November 2016 Saturday 10:00

05 November 2016 Saturday 16:30


NEF|09 officesdörtlevent, Sultan selim mahallesi humeyra sokak no.7 dörtlevent nef 09 plaza b blok 4.Levent Kağıthane/İstanbul , Kağıthane, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Mutlu Fikirler Atölyesi

Mutlu Fikirler Atölyesi, hayallerimize ulaşmak için ihtiyacımız olanı farkedip, bunun sorumluluğunu alıp gerçekleştirmemiz için bireysel veya sistem koçluğu verir, gelişim değeri çerçevesinde eğitimler, atölyeler düzenler , ilham verici aktiviteler organize eder.