19 December 2015 - Saturday

DJ Mag IST Sessions

İstanbul, Beyoğlu
DJ Mag IST Sessions

Event Details

DJ Mag IST Sessions
 
Başarılı ve güncel yayıncılığı, etkin okuyucusu ve saygın ismi ile DJ Mag markasını Türkiye’de bir adım daha ileri taşıyan DJ Mag Türkiye uzun zamandır heyecan ile beklenen Underground etkinlik serisinin ilki ile müzik severle ile buluşuyor.
 
Elektronik müzigin başarılı eski ve yeni isimlerini DJ Mag IST Sessions adı altında buluşturacak olan DJ Mag Turkiye, habercilikteki öncü girişimcilik ve kalitesini etkinliklerde de kanıtlamak için gün sayıyor.
 
Dünyaca ünlü bir çok ismi İstanbul’un kalbinde Kloster’da ağırlayacak olan ekip “Müzigin Gücü” sloganı altında İstanbul' duyduğu kaliteli müziği okurları ve müzik severler ile buluşturacak.
 
Tarihi İstiklal Caddesinde yer alan Kloster’da gercekleşecek olan etkinliklerin ilk serisinde bize Paul Ritch, Oxia ve Ugur Project eşlik edecek.
 
Kendine has stili ve prodüksiyonu ile 2007 yılında piyasaya fırtına gibi giren ve “Run Baby Run” gibi dünya çapında yarattığı hitler ile büyük başarı yakalayan Paul Ritch, Ibiza, Londra, Barcelona, Amsterdam ve Miami’den sonra sahnedeki yaratıcılığını ilk kez Istanbul kitlesi ile buluşturmaya hazırlanıyor.
 
Sahnede olacak bir diğer isim ise ikonlasmış isimlerden biri olan Oxia olacak. Gercek adı Olivier Raymond olan tecrübeli DJ ve Prodüktor özellikle yaptığı italo-disco, newwave ve Chicago House tarzı mixleri ile ilk önce Fransa’da ardından dünyada adını duyurmuştu.
 
Kompakt’tan çıkardığı “Whole Life” single ı ile Beatport tarafından 2009 yılında “En iyi Tech-House Parcası” ödülüne layık görülen Oxia, Resident Advisor tarafından da “En Iyi Tekno Artist” odülüne layık görülmüştü. 2014 ve 2015 yılında albümü icin turlarına ara veren isim beklenen geri dönüşünün en büyük duraklarından bir tanesini Istanbul’da DJ Mag IST Sessions’ta yapacak.
 
Bu iki Fransız yeteneğe eşlik edecek olan isim ise Turkiye’nın başarılı ve sayılı Plak release eden isimlerinden Ugur Project olacak.
 
Müziğe 16 yaşında “Radio 2019” adlı radyo istasyonunda başlayan Uğur, uzun yılların birikimi ardından 2001 ve 2004 arasi başladığı produksiyonlari ile ismini duyurmus Radio Cool, Radio Quasar ve son olarak Dinamo FM'de radyo programları ile kendine özgun bir seyirci kitlesi oluşturmustu. Kraftwerk, Faithless, Chemical Brother ve Moby gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan Ugur Project yaptığı 40 solo, 50 mix albümünün ardından DJ Mag Ist Sessions’ta müzik severler ile buluşacak.
 
 
#djmagturkiye
 
 
 
EN
Having already such a reputable name in the music industry, DJ Mag Turkey is making its debut with DJ Mag IST Sessions to assert its position right at the top of the dance music in the heart of Istanbul. The event series will be the perfect place to spot to hear the most recent work of both electronic music pioneers and leading acts from the underground music scene.
DJ Mag Turkey brings a diverse and refreshing line-up set to include international DJs as well as handpicking up and coming talents to showcase the very best that DJ Mag has to offer and reveal the power of music, not to mention surprise special guests to kick off DJ Mag IST Sessions this and next year.
 
House and techno fans have much to look forward to as DJ Mag IST Sessions welcomes Paul Ritch, Oxia and Ugur Project for the first event of the sessions.
The event series will take place at Kloster, one of the most awe-inspiring clubs in Istanbul, located in Istiklal Street. Kloster has established itself as one of the unique clubs in Europe; including an indoor and outdoor event space, historical architecture, decent dance floor, and enhanced audio systems.
So if dancing the night away to an iconic Istanbul downtown, listening to some of the world’s most groundbreaking music acts, then join us for what’s set to be the most incredible year yet.
The acts for 2015 will be announced soon and there are sure to be plenty of surprises in store for 2016.
Get ready to breathe and live dance music with DJ Mag Turkey.

19 December 2015 Saturday 23:00

20 December 2015 Sunday 07:00


Kloster, Hüseyin Ağa Mah. Kamer Hatun Cad. No:10 Beyoğlu, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter