19 September 2015 - Saturday

Holi Peace Turkey Tour - Colors & Beats'15

İzmir, Bayraklı
Holi Peace Turkey Tour - Colors & Beats'15

Event Details

Holi Peace Festivali, Türkiye turu kapsamında 19 Eylül'de İzmir ASHK'da gerçekleşiyor.

İlk durak İzmir! Dünyaca tanınan Holi Festivali, sizler için ikinci kez Izmir'e geliyor! Karşılıklı Holi tozları atarak siz de eğlenceye dahil olun...

Holi'nin Tarihi...
Renkler Bayramı Holi'nin kökeni, Hindistan'da bulunuyor ve bu bayram her yıl (Nevruz gibi) ilkbaharı karşılamak için kutlanıyor. Binlerce insan bir araya toplanıyor ve "Gulal" renkli tozları havaya fırlatıyor. Hindistan'da sadece havaya saf Gulal fırlatılmakla kalınmıyor, ayrıca insanlar birbirine boyalı su da sıkıyor. Geleneksel olarak bu günde cinsiyet, statü ve yaş ile getirilen tüm engeller kaldırılmış oluyor. Hangi tabakadan olursa olsun, tüm insanlar ilkbaharın başlangıcını birlikte ve keyifli bir şekilde kutluyor. Ayrıca Holi Festivali, dünyanın en eski festivallerinden biridir.

2012'den bu yana Holi Festivali önce Almanya'ya ulaştı ve o zamandan beri bütün Avrupa'da hızla
yayıldı. 2013 yılında Almanya'da 150'den fazla festival yapıldı ve bunların ziyaretçi sayısı yaklaşık 1 milyon kişi oldu. 2014 yılında ağırlıklı olarak Almanya'da gerçekleşmesi ile birlikte, Avrupa'daki farklı şehirlerde 250'den fazla festival yapılıyor. Diğer ülkeler de bunları izliyor ve 2014'te Türkiye İspanya, İtalya, Belçika, Hollanda ve İsviçre'de Holi Festivalleri devam ediyor.

Holi Festivali'nde sizi neler bekliyor?
Binlerce insan elektronik müzik ile dans edip, birbirlerine karşılıklı Holi tozlarını atıyor.

Countdown
İlk olarak saat 14.00'te ve son olarak 22.00'de olmak üzere katılımcılar hep birlikte Holi tozunu havaya atarak büyük bir toz bulutu oluşturacaklar. Animatörler, Holi tozlarını atacak katılımcılara atılacak zamanı haber vererek yardımcı olacaklar.

Holi tozunu nereden edinebilirsiniz?
Holi tozları misafirlere girişlerde verilecektir. Holi tozlarının sağlığa hiçbir şekilde yan etkisi ve zararı yoktur.

Kendi yiyecek ve içeceğinizi getirebilir misiniz?
Maalesef getirilmesi yasaktır. Mekanda sizin için yiyecek ve içecekleriniz hazır bulundurulacaktır.

Vestiyer var mı?
Evet, misafirler için alanda vestiyer bulunmaktadır.

Nasıl giyinmeniz uygundur?
Beyaz kıyafetler giymeniz tavsiye edilir; çünkü boyanın rengini daha iyi görebilirsiniz. Boyaların kıyafetlerden çıkması problem değildir. Ama yine de en değerli kıyafetlerinizi giymemeniz önerilir.

Yıkama olanağı var mıdır?
Yüzünüzden boyayı çıkarmanız için yıkama olanakları vardır.

19 September 2015 Saturday 13:00

19 September 2015 Saturday 22:00


ASHK, 1649 Sokak :13, Bayraklı, İzmir


View Map

Event Promoter

Holi Peace Festival
Holi Peace Festival

Renkler Bayramı Holi'nin kökeni, Hindistan'da bulunuyor ve bu bayram her yıl (Nevruz gibi) ilkbaharı karşılamak için kutlanıyor. Binlerce insan bir araya toplanıyor ve "Gulal" renkli tozları havaya fırlatıyor. Hindistan'da sadece havaya saf Gulal fırlatılmakla kalınmıyor, ayrıca insanlar birbirine boyalı su da sıkıyor. Geleneksel olarak bu günde cinsiyet, statü ve yaş ile getirilen tüm engeller kaldırılmış oluyor. Hangi tabakadan olursa olsun, tüm insanlar ilkbaharın başlangıcını birlikte ve keyifli bir şekilde kutluyor. Ayrıca Holi Festivali, dünyanın en eski festivallerinden biridir. 2012'den bu yana Holi Festivali önce Almanya'ya ulaştı ve o zamandan beri bütün Avrupa'da hızla yayıldı. 2013 yılında Almanya'da 150'den fazla festival yapıldı ve bunların ziyaretçi sayısı yaklaşık 1 milyon kişi oldu. 2014 yılında ağırlıklı olarak Almanya'da gerçekleşmesi ile birlikte, Avrupa'daki farklı şehirlerde 250'den fazla festival yapılıyor. Diğer ülkeler de bunları izliyor ve 2014'te Türkiye, İspanya, İtalya, Belçika, Hollanda ve İsviçre'de Holi Festivalleri devam ediyor.