20 May 2015 - Wednesday

Prof Dr Gustavo BARBOSA-CANOVAS. "Gıda İşlemede Yeni Teknolojiler Kursu"

İzmir, Bornova
Prof Dr Gustavo BARBOSA-CANOVAS. "Gıda İşlemede Yeni Teknolojiler Kursu"

Event Details


Tübitak Yabancı Konuk Bilim İnsanı Davet Programı desteği başvurumuzun kabulüyle aldığımız destekle Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümümüze gelecek olan gıda alanında birçok bilimsel çalışmaya imza atmış ve kitaplar yazmış değerli bilim adamı Washington State Universitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Gustavo BARBOSA-CANOVAS, programı ekte verilen iki günlük bir kısa kurs verecektir. Bilgilerinizi ve ilgili olabileceğini düşündüğünüz özel sektör ve kamu kuruluşlarında duyurulması konusunda desteğinizi rica ederim.

Prof. Dr. Şebnem TAVMAN
BÖLÜM BAŞKANI

NOT: Kurs kapsamında ülkemiz ve bölgemiz için büyük önem arz eden gıda sanayi için yenilikçi gelişmelerin tartışılacağı, sorun ve çözüm önerilerinin ortaya konacağı bilimsel bir platform oluşturulması amaçlanmaktadır. Kurs programı Gıda Bilim ve Teknolojilerinde son dönemlerde yapılmakta olan en önemli araştırma ve geliştirme alanlarına ışık tutmayı ve gelecekte önemli olacak ilgi çekici konuların da açılımını sağlamayı hedeflemektedir. Kurs kapsamında işlenecek ana konular gelecekte uygulanabilecek ve geliştirilmekte olan gıda teknolojileri, gıdalarda nanoteknoloji, gıda bilimi alanındaki yenilik çalışmaları, yeni gıda işleme teknolojilerinin gıdaların özellikleri üzerine etkisi, gıda analizlerinde modern teknikler, gıda biliminde yeni omik teknolojileri, yenilikçi gıda ambalajları, yenilikçi gıda pazarlaması, yeni teknolojiler ile ilgili yasal konular, gıda biyoteknolojisinde mevcut ve gelecek trendler ve hijyenik gıda ekipmanları tasarımıdır.

20 May 2015 Wednesday 10:00

21 May 2015 Thursday 16:00


Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü, EÜ Kampüsü Bornova, İzmir, Bornova, İzmir


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
BİLİMİN IŞIĞINDA GIDADA KİRLETİLEN BİLGİLER

MÜMSAD VE EGE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ORTAKLIĞINDA DÜZENLENEN ORGANİZASYONDA GIDA ALANINDAKİ BİLGİ KİRLİLİĞİ DEĞERLENDİRİLECEKTİR