Ankara Konser Etkinlikleri

-

Load More

End of results.

Ülkemizin kalbinin attığı Ankara, konserleriyle de kültür-sanat yaşamının ritmini tutuyor. Dünyaca ünlü sanatçılardan yerli müzisyenlere kadar geniş bir yelpazede konserlere ev sahipliği yapan şehir, her zevke hitap eden bir seçenek sunuyor. Ankara konserleri her dönem değişmeyen bir adres olarak, müzik severlerin buluşma noktası olmayı sürdürüyor. Ankara konserleri birbirinden ünlü sanatçıların performanslarıyla, hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

Ankara

Ankara ülkemizin kalbinde, tarihle modern yaşamı harmanlayan bir başkent. Görkemli Anıtkabir'den, Hamamönü'nün huzurlu sokaklarına, lezzetli mutfağından, canlı üniversite yaşamına, herkesin kendinden birşeyler bulduğu bir şehir. Ankara, Anadolu Medeniyetleri Müzesi İle, Hititlerden, Osmanlı İmparatorluğu'na uzanan çok katmanlı bir tarihe ışık tutar. Sanat galerileri, tiyatroları ve parklarıyla modern Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık yüzü olduğunu gösterir.

CerModern, CSO Ada gibi dünyaca ünlü konser salonları, tarihi mekanları ve açık hava alanları ile Ankara, her onlarca yüzlerce konsere ev sahipliği yapıyor. Klasik müzikten rock'a, cazdan popüler müziğe kadar geniş bir yelpazede konserler, başkentin canlı kültürüne katkıda bulunuyor.

Ankara'da konser deneyimi yaşamak, sadece müziğin tadına varmış olmak değildir. Aynı zamanda şehrin dinamizmini yaşamak ve unutulmaz anılar biriktirmektir. Ankara'da tarihi bir mekanda klasik müzik dinlemek veya modern bir mekanda popüler müzik konserine katılmak, eşsiz bir deneyim yaşamak demektir.

Ankara Konser Takvimi

Ankara konser takviminde yer alan en popüler konserler, festival ve tiyatrolar katılımcılarını bekliyor. Ankara konser takvimi herkesi ilgi alanına yönelik bir etkinlikle, şehrin keyfini çıkarmaya davet ediyor. Pop müzikten, caz müziğe, klasik müzikten, elektronik müziğe kadar bütün müzik severler Ankara konser takvimi ile gündemi takip ediyor. Biletino, Ankara etkinlik takvimi ile Ankara kültür-sanat etkinliklerini, konser, festival ve tiyatroları paylaşmaya devam ediyor. Biletino‘da en güncel etkinliklerden haberdar olur, Ankara konserlerini ve etkinliklerini anlık olarak takip edebilirsiniz.

Ankara'da konser sezonu genellikle Eylül ayında başlar ve Mayıs ayına kadar devam eder. Başkent bu süre boyunca, hem kapalı hem de açık hava mekanlarında birçok konsere ev sahibi olur. Ankara konser takvimi ile şehirdeki pek çok konser ve etkinlikten ilk önce siz haberdar olursunuz. Ankara konserleri, Ankara tiyatro oyunları, Ankara festivalleri, Ankara sergileri… Ankara Etkinlikleri?ne dair aradığın her şey Ankara konser takviminde.

Ankara Konser Mekanları

Ankara her yıl yüzlerce konserin gerçekleştiği, olağanüstü dinamik bir şehir. Ankara konser mekanları; konserler, tiyatrolar, spor ve kültür-sanat etkinlikleriyle birbiriyle yarışıyor. Ankara konser mekanları her bütçeye, her zevke uygun seçenekleriyle, yüzleri güldürüyor. İşte Ankara’da öne çıkan konser mekanlarından birkaçı:

  1. Congresium Ankara: Congresium Ankara, ‘şık, modern ve eşsiz’ mottosuyla Ankara’nın hizmetinde olan bir mekan. Genel görünüşü itibariyle her ihtiyacı karşılamaya yönelik mimarisi, modern ve şık ambiyansıyla göz kamaştırıyor. Congresium Ankara başkentin önde gelen konser mekanlarından biri. Ayrıca her türden kültürel etkinlik, sergiler, organizasyon ve kutlamalar için, başkentin hizmetinde.

  2. CSO Ada Ankara: Ankara’nın önde gelen çok amaçlı mekanlarından olan CSO Ankara, başkent için önemli bir kültür sanat merkezi. 2020 Yılında açılan CSO Ada Ankara'da yıl boyu konser ve etkinlikler devam ediyor.

  3. Milyon Performance Hall: Ankara'nın en büyük kapalı konser mekanlarından biri de Milyon Performance Hall. Milyon Performance Hall Ankara, başkentlileri yerli ve yabancı pek çok ünlü sanatçı ile bir araya getiriyor. Milyon Performance Hall, konserlerin yanı sıra çok çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.

  4. 6:45 KK Ankara: Ankaralılar için eğlencenin vazgeçilmez adreslerinden biri de 6:45 Kaybedenler Kulübü'dür. 6:45 KK, müzik ve eğlence için kapalı konser mekanları içinde öne çıkar.

  5. Jolly Joker Ankara: Jolly Joker Ankara, 2011 Yılından beri Ankara konser mekanlarından biri olarak hizmet veriyor. Yüksek kalite standartlarına sahip olan mekan, kapasitesiyle de Ankaralılar için vazgeçilmez yerlerden biri olmayı sürdürüyor.

  6. Atakule: Ankara'nın simgesel binalarından biri olan Atakule, aynı zamanda bir etkinlik mekanı. Atakule Ankaralıların ve Ankara’yı ziyaret edenlerin sosyal yaşamdan sanata, alış verişten eğlenceye ve yeme içmeye kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir anlayışa sahip. Atakule Ankara konser mekanlarından biri olarak diğer kültür- sanat etkinlikleriyle de öne çıkıyor.

Ankara Konser Biletleri

Ankara'da konsere gitmek için Biletino'dan bir bilet alman yeterli!

Ankara Konser Biletleri: En sevdiğin sanatçıların Ankara konser biletlerine, Biletino'dan ulaşabilirsin. Ankara konser biletlerini Biletino'dan alarak, sevdiğin sanatçıyı canlı izleme şansını garantiye alabilirsin.

Ankara Tiyatro Biletleri: Sahne ışıkları altında oyun izlemenin büyüsüne, Biletino ile ulaşabilirsin. Ankara tiyatro biletlerini Biletino'dan kolayca satın alabilirsin.

Ankara Festival Biletleri: Ankara, her yıl birçok farklı festivale ev sahipliği yapan bir şehir. Müzik festivalleri, gastronomi festivalleri, sanat festivalleri ve daha fazlası... Aradığın Ankara festival biletine, Biletino ayrıcalığı ile ulaşabilirsin.

Ankara Stand Up Biletleri: Ankara, ülkemizin en iyi stand up komedyenlerini ağırlıyor. Kahkaya doymak için, Türkiye'nin en popüler online bilet satış platformu Biletino, yanında.

Konsere Nasıl Gidilir?

Günlük yaşamın getirdiği yorgunluğa biraz ara vermek, kafa dağıtmak ya da arkadaşlarla eğlenmek için konserler en güzel etkinliklerdir. Peki konsere nasıl gidilir?Hadi bu soruyu cevaplayalım.

Konsere daha çok sevdiğimiz bir sanatçı ya da grup için gideriz. O nedenle ilk yapılması gereken kimin konserine gideceğinize karar vermektir. Sonrasında ise bir bilet satın almak gerekir. Konser biletinin nasıl satın alınması gerektiği, aşağıda açıklanmıştır. Konser mekanının yerini öğrenip, salona gitmek için ulaşım seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Özel araçlar için park yeri var mıdır? Ya da konser mekanına toplu araçla gitmek daha mı avantajlıdır? Buna göre bir plan yapın.

Konsere giderken yanınıza ne almalısınız? Konser açık bir mekanda mı yoksa kapalı bir mekanda mı gerçekleşecek? Bu noktada hava koşulları önemlidir. Yanınızda su, atıştırmalık gibi ihtiyaçlara yönelik şeyler alabilirsiniz. Ayrıca çıkmadan önce kimlik ve biletlerinizi almayı unutmayın. Bazı konser salonlarında kamera ve fotoğraf makinesi kullanımı yasak olabilir, bu nedenle ona göre bir tedbir almanız gerekir. Konser salonuna çok geç gitmeyin. Konserin başlama saatinden en az yarım saat önce konser alanına ulaşmış olun. Böylece gişe, bilet ya da içeri giriş işlemlerini rahatça halledebilirsiniz.

Konser Bileti Nasıl Alınır?

Konsere gitme kararı verdiniz. Şimdi sırada konser için bir bilet almak var. Peki konser bileti nasıl alınır? İşte konser için bilet satın alma yöntemleri:

Online Bilet Satış Siteleri: Teknolojiyle birlikte konser bileti alma şeklimizde değişti.Artık internet üzerindeki bilet satış sitelerinden e-bilet satışı gerçekleşiyor. İlk yapmanız gereken siteye üye olmak. Bazı siteler, üye olmadan da satış işlemi gerçekleştirebilir. Sonrasında kredi kartınızla bilet satın alabilirsiniz. Online işlemlerle hızlıca ve kolayca bilet almak mümkündür.

Konser Salonu Gişesi: Eskiden beri geçerli olan bir yöntem de, konser salonunun gişesinden bilet almaktır. Konser mekanının özellikleri, gişe memuru tarafından paylaşılır. Bu şekilde istediğiniz yerden bilet satın alabilirsiniz.

Bilet Satış Noktaları: Bazen özel bilet satış noktalarında da satış işlemleri gerçekleştirilebilir. Bunlar bilinen kitabevleri ya da müzik mağazaları olabilir.

Would you like to publish an event of your own?