22 November 2023 - Wednesday

12MIN.ME | TASTE #19

İzmir, Konak
12MIN.ME | TASTE #19

Event Details

12MIN.ME TASTE


Selam 12min İzmir müdavimi,


Kasım ayında “Taste” (lezzet) diyoruz, gıdanın geleceğini, gıda girişimciliğinin kafa karıştırıcı hallerini ve İzmir’deki mekânları konuşmak için buluşuyoruz. Bu sefer bir değişiklik yaptık, Salı veya Perşembe günü bir araya gelmek yerine 22 Kasım Çarşamba saat 19:12’de Dova Zone Alsancak’ta buluşalım dedik. Sonrasında bakarsın gece hayatına da akabiliriz seninle. ;)


Yine üç farklı konuşmacı ve üç farklı konu dinleyeceksin.
Konuşmacımız; Araştırmacı Yazar Derya Manav. Derya “Gıdanın Geleceği”ni anlatacak. Dünya değişiyor, her yerde bir yenilik arayışı, teknoloji çağında insanlar da kültürler de artık birbirine öyle yakın ki… Yemeğin anlamı, toplumsal boyutu, insan-doğa ilişkisini farklı bir boyuta taşıyarak yemek kültürünü sosyoloji açısından değerlendirdiği “Turkish Vegan Mutfak” kitabı ile ülkemize kazandırdığı bir ödülü var Derya’nın. Doğayla uyumlu yaşamın izlerini takip edip, yerelden küresele uzanacak dönüşümü değerlendireceğiz seninle birlikte.


Konuşmacımız; Leone Patisseria & Boulangeria Kurucu Ortağı Serdar Deniz. Markayı zaten biliyorsun, kruvasanlarını duymamış olamazsın. Leone, 4. Altın Kaşık Gastonomi Ödülleri’nde “Yılın Pastanesi” ödülünü kazandı. Sadece bu değil, Serdar’ın iki farklı girişimi daha var ve onlar da gümbür gümbür geliyor. Bu yüzden de kafası karışık bir girişimci kendisi, bir de enerjiyle ilgileniyor  Biraz o yanını ortaya çıkarıp gıda girişimciliğini anlatacak sana.


Konuşmacımız; Influencer Melis Erkoç. Hem de her mekanda online bir influencer kendisi. İzmir’de güzel, tarz, enteresan ne kadar mekan ve etkinlik varsa Melis’ten soruluyor. Melis aynı zamanda 15 yıldır İnsan Kaynakları ve Eğitim alanında çalışıyor. 2015 yılında etkinlik planlayıcısı olarak adım attığı sosyal medyada, şimdi pek çok şeye ilham kaynağı olmak için çalışıyor. Biraz influencer’lık, biraz mekân, biraz etkinlik derken eğlenceli bir dille kendi tabiriyle sana ilham verecek, aklına düşürecek.


Yine her konuşmacı 12 dakika anlatacak, sonrasında mikrofon sende olacak ve 12 dakika boyunca soru soracaksın ve hemen arkasından 12 dakikalık çay-kahve molasına geçeceğiz. Molalarda birbirimize ilham vermek, sıcak ve samimi bir sohbetin keyfini çıkarmak için 12 dakika zamanın olacak. Yetmedi dersen de belki çıkışta hep birlikte bir şeyler içmeye gideriz. Ne dersin?


Ama önce paylaştığımız Biletino linkinden kayıt olmayı unutma. Sandalyemiz kısıtlı biliyorsun. Kayıt yaptırmadan geliyorsun, sonra ayakta kalma diye her yerde sandalye arayıp panik oluyoruz. 


Tarih: 22 Kasım 2023 Çarşamba
Saat: 19:12
Yer : Dova Zone Alsancak

Oturma Düzeni: 50 sandalyemiz
Ulaşım: Çok kolay, Alsancak Gar'dan tramvay yolunu Darağaç yönüne takip ederek havagazının arkasından gidin Stadı geçtikten sonra Karataraklı lisesini solda görünce önünden içeri girin. Liseden sonra 2. kapı. Kapıya 12MIN yazarız.  https://goo.gl/maps/BTGHvjjGtH56fnVc8    Alsancak, 1504. Sk. No:8, 35230 Konak/İzmir
Oto Park: Her yer otopark. O saatte müsait. 
Yeme içme: Ücretsiz çay kahve servisimiz molalarda olacak. 

12MIN.ME 2013 yılında Hamburg kentinde başlamış ve tam 10 yıldır devam etmektedir. Şehrin farklı bakış açılarını, ilham veren, meraklı, eğlenmeyi seven, yeni insanlarla tanışmaktan memnun olanların 7 ülke ve 35 şehirde buluşma noktası olmuştur. İzmir şehrine de farklı bir nefes olabilmek için tamamen gönüllüler tarafından organize edilmektedir. Daha fazla bilgiyi www.12min.me internet sitesinden alabilir ve bizi Linkedin veya İnstagramdan takip edebilirsiniz.

Etkinlik 19:12 gibi başlar. Etkinlik başlama saatinden daha erken veya geç gelenleri de içeri sessizce almaktayız. 

Bu etkinlikte alınacak video kayıtları ve form ile kaydedilecek kişisel bilgi ve diğer veriler iletişim kurmak, organizasyon ve arşiv amacıyla istenmektedir; ayrıca sosyal medyada paylaşım için fotoğraf alınacaktır. Formla alınan bilgi ve işlenen diğer verilerin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nda (KVKK) öngörüldüğü şekilde çoğaltılması, işlenmesi ve yayınlanması ile gerektiğinde işlenmek üzere kanunen yetkili gerçek veya tüzel kişilere aktarılmasına açıkça rıza gösteriyorum. Bu izni geri almak istersem, kişisel verilerimin silinmesi veya anonimleştirilmesiyle ilgili işlemlerin yapılması için öncesinde [email protected] adresine bilgi vermem gerektiğini veya bir görevliye etkinlik öncesinde haber vermem gerektiğini biliyorum.

Performers

Derya Manav Serdar Deniz

22 November 2023 Wednesday 19:10

22 November 2023 Wednesday 22:30


DOVA ZONE, Umurbey, 1504. Sokak No:8, Konak/İzmir, Türkiye, Konak, İzmir


View Map

Event Promoter

12min.me Türkiye
12min.me Türkiye

12min.me Türkiye, Almanya'nın Hamburg şehrinde başlayıp, organik olarak büyümüş kar amacı gütmeyen bir organizasyon/dernek. Arkasında teknolojiden, finans firmalarına çok sayıda kurum/kuruluş var. En büyük özelliği bağımsız girişimcilerin, özellikle yeni kuşak gençlerin öncülük ettiği dinamik bir platform olması. Almanya'daki başarı Avrupa şehirlerine yayılmış durumda. Kısaca, eski ve yeni ekonomi arasında sıkışmış günümüz dünyasının açmazlarının/iyi örneklerinin ve ayrıca şaşırtıcı girişimci hikâyelerinin yer aldığı; buluşma/talks etkinliği. 3 harika konuşmacı, 3 aşamada sunumunu yapıyor; • 12 dakika sunum/konuşma/paylaşım • 12 dakika soru cevap • 12 dakika networking