03 December 2022 - Saturday

SIRADAN KARŞILAŞMALAR

İstanbul
90.00 TRY - 120.00 TRY
SIRADAN KARŞILAŞMALAR

Event Details

OYUN HAKKINDA

Sıradan bir günde, herhangi iki kişi, olağan bir şekilde karşılaşır. Hayatlarının kesişmesi ile başlayan hikayede yaşam ve sahne, gerçek ve kurmaca iç içe geçer. Ayfer ve Sinan’ın kendi hayatlarına birbirlerinin gözünden bakma çabalarından geriye bazı ihtimaller kalır. Belki de hiçbir şey zannedilen kadar sıradan değildir.

***

Sinan çalıştığı işini tutkunu olduğu sinema ile uğraşmak ve hayalindeki filmleri çekmek için bırakır. Küçük bir şehirde yaşayan annesini ziyarete gider fakat hep büyük bir şehirde yaşamak isteğinde olan Sinan için memleketine dönmek, çocukluğunda gizli kalmış bazı korkularıyla yüzleşmek anlamına gelecektir.

Sinan olağan bir günde, olağan bir şekilde Ayfer ile tanışır. Onun gibi sinema tutkunu olan ve yalnızlığı tercih etmiş, dış dünyadan izole bir hayat yaşayan Ayfer için bu karşılaşma hiç de sıradan olmayan bir yola girecektir. Korunaklı dünyasına yabancı birini almak başta onu endişelendirse de bu iki kişiyi birleştiren şey sinema tutkuları olacaktır.

Sinan: Ama her zaman bir son yok mudur?

Ayfer: Olmak zorunda mı? Baksana hayatımızda yaşadığımız birçok şey bazen yarım kalıyor. …

“Yalnızlıkla insan kendisiyle bir başınadır, oysa tek başınalıkta kendisiyle birliktedir.”

                                        -Lars Svendsen

 

 

 

 

Yazan & Yöneten & Tasarlayan : Yusuf Onur Aydın Oyuncular: Elif Arman, Onur Gürçay Yönetmen Yardımcısı. : Betül Sarıkavak Işık Tasarım: Polat Niloğlu Ses & Müzik Tasarım : Tansu Çuhacı Videographer: Said Demir Kostüm Tasarım: Elif Arman Oyun Fotoğrafları: Orçun Kaya Prova Fofoğrafları: Klaus W. Eisenlohr Afiş Fotoğraf: Edze Ali Reji Asistanı: Onur Kaçmaz Makyaj: Didem Çobanbaş Yapım: Tiyatro Watt

 

03 December 2022 Saturday 20:30

03 December 2022 Saturday 22:30


K! Kültüral Performing Arts, Yeşilce Mah. Donatım Sok. No:5/A, Kâğıthane, İstanbul


View Map

Event Promoter