02 December 2022 - Friday

AKADEMİ AKCAN AKUSTİK CUMA - Burçe Karaca Piyano Resitali

Ankara, Çankaya
AKADEMİ AKCAN AKUSTİK CUMA - Burçe Karaca Piyano Resitali

Event Details

AKADEMİ AKCAN, konser sezonuna yeni konserlerle devam ediyor. “Akustik Cuma” kapsamında 2 Aralık 2022 Cuma günü bir resital verecek olan piyanist Burçe Karaca, kendi beste ve düzenlemelerinden oluşan bir programla seyirci karşısına çıkıyor.

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda hem müzik teorisi ve kompozisyon hem de piyano bölümlerini başarıyla tamamlayan Burçe Karaca, klasik müzik eğitimine rağmen bestelerinde Anadolu ezgilerini ve modern tınıları harmanlamayı seviyor. Sanatçının 2020 yılında çıkardığı Moving Along the Blanks isimli bir albümü, yakın zamanda yayınlanan Kıyısında isimli bir teklisi bulunuyor. Hepsi piyano eşlikli, yaylı enstrümanlar için yazdığı parçalar ise Ada Müzik etiketiyle Kasım sonunda dinleyicilerle buluşacak.

Performers

Burçe Karaca

02 December 2022 Friday 20:00

02 December 2022 Friday 21:00


Akademi Akcan Müzik Bale Dans Eğitim Merkezi, Hilal, 686. Sokak No:3, Çankaya/Ankara, Türkiye, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Akademi Akcan
Akademi Akcan

Akademi Akcan, Türkiye'nin kültür ve sanat alanındaki gelişimine hizmet vermek amacıyla 1 Ekim 2003 tarihinde faaliyete geçmiştir. Etkinliklerimiz arasında kendi öğrencilerimizin ve uluslararası sanatçıların katılım sağladıkları konserler, organizasyonlar, festivaller, müzik ve dans günleri-gösterileri bulunmaktadır. Deneyimli ve profesyonel eğitimci kadrosuyla kaliteli müzik eğitimine verdiği hizmetin yanı sıra Akademi Akcan, kısa süreye sığdırdığı pek çok konser etkinlikleriyle de Ankara'nın kültür ve sanat yaşamına önemli katkılarda bulunmaktadır.